Basit Malzemelerle Ebru Yapımı

Basit Malzemelerle Ebru Yapımı

Çocuklarla Evdeki Malzemeleri Kullanarak  Ebru Sanatı Yapımı

Ebru nasıl yapılır, ebru yapımı, Evde ebru nasıl yapılır?, Kolay ebru yapımı, akrilik boya ile ebru yapımı, makarna suyu ile ebru

ebru sanatı örnekleri

Basit ebru yapımı, Kolay ebru yapımı

Ebru, özel malzemeler ve boyalar kullanarak suyla hazırlanan kitreli karışımın üzerine ebru boyaları ile oluşturulan desenlerin kağıda aktarılmasıyla yapılan bir sanattır. Evde bulunan malzemeler ebru sanatının yerini tutmasa da çocuklara eğlenceli bir şekilde ebru sanatının örneklerini oluşturmak için bir fırsat.

Makarna suyu ile ebru için gerekli malzemeler: Haşladığınız makarnanın suyu, sulu boya veya akrilik boya dikdörtgen bir kap, boya fırçası ve kürdan yada çöp şiş çubuğu.

Evde ebru yapımı: Bol suda haşlanmış makarnanın suyunu soğutun. Üzerinde olan tabakayı aldıktan sonra ebru yapımına hazır olacaktır.  Boyaları hafif sulandırın fırça yardımıyla istediğiniz miktarda damlatın. Çöp şiş veya kürdan yardımıyla su üzerinde desenler oluşturmaya çalışın. Oluşturduğunuz desenin üzerine resim kağıdı veya dosya kağıdı yerleştirin. Bir iki dakika sonra kağıdı kenarından tutarak kaldırın. Kuruması için bir masanın üzerine serin. Ebru çalışmanız hazır.

Paylaşmak güzeldir.

7 Comments

  1. kağıdı üstüne sonradan koyuyoruz dimi. yani o suda desenler yapıyoruz ve kağıdı bitince üstüne yerleştiriyoruz doğrumu

  2. Makarna suyu ile yapınca tek kullanımlık mı oluyor yoksa aynı makarna suyunu daha sonrada kullanabilirmiyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir