Kıskançlığın Zararlarıyla İlgili Kompozisyon Kısaca

Kıskançlığın Zararlarıyla İlgili Kompozisyon Kısaca

Kıskançlığın Zararları, Kıskançlığın Zararlarıyla İlgili Bir Kompozisyon, Kıskançlığın Zararları Nelerdir?

Kıskançlık dinimizin uygun bulmadığı davranışlardan biridir. Kıskanç kişiler hiçbir zaman sahip oldukları mal, para veya eşyayla yetinmezler. İhtiyaçları olmasa da hep daha fazlasını ister, daha fazlasını kazanmaya çalışırlar. Kıskançlar kendi mutluluklarıyla yetinmez ama başkalarının mutluluğuyla da sevinmezler.

Kıskançlık toplumda huzur ve iyi ilişkileri daraltır. İnsanların birbirini çekememeleri sağlıklı ilişkilerin de kurulamamasına neden olur. Kıskanç kişiler başkalarının malını, mülkünü, yaptıklarını hep kendisininkinden daha çok ve güzel görür ve onları kıskanırlar. Bu da onların yapmacık davranmalarına, samimi ilişkiler kuramamalarına neden olur.

Kıskanç kişiler başkalarının mutluluğuyla sevinmedikleri gibi hep kendileri başarılı olsun, hep kendileri konuşulsun isterler. Kıskanç kişiler başkalarıyla ilgili olumsuz düşüncelere sahiptir. Başkalarının başarısını, mal varlığını çekemez, onları kıskanırlar. Müslüman kıskanmaz ancak imrenir. Başkalarının sevinciyle de mutlu olmasını bilir.

Bu yazıda Kıskançlığın Zararlarıyla İlgili bir Kompozisyon, Kıskançlığın Zararları hakkında bir Kompozisyon bulunmaktadır.

Paylaşmak güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir