Kargaların Ziyafeti Kitap Konusu

Kargaların Ziyafeti Kitap Konusu

“Kargaların Ziyafeti” kitabı, Citadel’in bir öğrencisi olan Pate ile başlar. Pate, bir maester olamayacağını düşünerek umudunu kaybeder ve tüm kalbiyle sevdiği kız, Rosey’ye yönelir.

Pate, sevdiği kızla olmayı hayal etmeye başlar, ancak annesinin kızının bakireliği için bir altın ejderha fiyat koyduğunu ve asla yeterli olmayacağını fark eder. Yeterli olmayacağını bildiği için, ustasından çalması durumunda ona altın vereceğini vaat eden bir simyacıyla anlaşır. Çalmak konusunda kararsızken,

Pate, üç ejderhanın ve bir Targaryen kızının varlığını öğrenir. Sonunda demir nesneyi çalmaya karar verir ve onu simyacıya getirir. Ancak, Pate demir nesneyi simyacıya verdikten sonra yere ölü düşer.

Demir Adaları’nda, Boğulmuş Tanrı’nın peygamberi Aeron Greyjoy, kardeşi Balon Greyjoy’un ölümünü öğrenir. Gorold Goodbrother ile buluşur ve onunla Demir Adaları’nın geleceğini tartışır. Daha büyük kardeşleri Euron ve Victarion’un tahtı talep etmeye çalışacağını bildiği için, Victarion’u destekler ve onun kardeşinden daha kutsal olduğunu iddia eder.

Dorne’da, Oberyn’in kızı Obara Sand, Prens Doran Martell ile buluşur ve babasının adına intikam talep eder. Doran ona Oberyn’in bir dövüş yargılamasında öldüğünü ve ellerinin dolu olduğunu söyler. Ancak, Obara itiraz eder ve Myrcella’yı öldürmesi gerektiğini belirtir. Doran, Obara’nın talebini reddeder ve daha sonra kız kardeşi Tyrene ile buluşur, Tyrene Lannister’ları tuzağa düşürmek ve öldürmek için Myrcella’nın kraliçe olarak taç giymesini önerir.

Kral Toprakları’nda, Cersei, Tyrion’un ona alay ettiği bir kabusla uyanır ve babasının ölüm haberini alır. Babasının cesedine götürülür ve sessiz kız kardeşler için ona bakmasını Qyburn’dan ister. Tywin’in Shae ile uyuduğuna inanmayı reddeder. Daha sonra Tyrion’un kaçtığı haberi gelir. Çöker ve Jaime onu teselli etmeye çalışırken, ondan Kral’ın Eli olarak görev yapmasını ister, ancak Jaime teklifini reddeder.

Kara Kale’de, Sam Diğerleri hakkında bilgi edinmeye çalışır ancak kütüphanede çok az bilgi olduğunu fark eder. Jon onu, maester Aemon ve Gilly’yi bir maester olması için Citadel’e gönderir.

Arya Braavos’a varır ve bir tapınağa götürülür. İçeri girer ve bir adamın çeşmeden su içtiğini görür. Adam suyu içtikten sonra ölür. Daha sonra, yüzü kapalı bir adamla tanışır. Ona çok yüzlü tanrının tapınağında olduğunu söyler ve adını sorar. Onu kalmaması için ikna etmeye çalışır, ancak Arya direnir. Daha sonra ona yüzünü öpmesini söyler ve korkunç bir çürüyen yüz ortaya çıkar. Arya illüzyonun ötesine bakar ve adamın yüzü belirir.

Tywin Lannister’ın cenazesinde, Cersei ona başsağlığı dileyen ve bazı politik çıkarlar elde etmeye çalışan birçok kişiyle tanışır. Mace Tyrell ile tanışır, ona parasal işlerden sorumlu kişi olarak birini göndermeyi planladığını söyler, ancak Cersei bu fikri reddeder çünkü küçük konseyde hiçbir Tyrell istememektedir. Daha sonra, Kevan Lannister onu aldığı eylem için azarlar ve Mace Tyrell’in bir bayrağını Kral’ın Eli olarak atamasını söyler. Cersei Kevan’ı bir hain olarak nitelendirir, ancak o ona çocuklarının meşruiyetini bildiğini söyleyerek onu azarlar.

Brienne Duskendale’ye ulaştığında, kapıların gece için kapalı olduğunu görür. Daha sonra şehre girer ve bir kale komutanıyla tanışır, ona Sansa’yı aramak için birçok kişinin geldiğini söyler. Kalkanı yeniden markalanır ve bir çocuğun onu takip ettiğini görür. Daha sonra, üç kişinin geçişini arayan birini kandıran bir adam, Nimble Dick hakkında haber alır. Daha sonra onu takip eden çocukla tanışır. Bu çocuğun Podrick Payne olduğu ortaya çıkar.

Vale’de, Marillion her gün şarkı söyler, bu da Sansa’nın uyumasını engeller. Petyr ile tanışır, ona Marillion’un Lysa’nın cinayetini itiraf ettiğini söyler. Sansa’ya, Lysa’nın cinayetini araştırmaya gelen Lord Nestor Royce’a ne söyleyeceğini anlatır.

On Kule’de, Asha Greyjoy destekçilerinin gelmesini bekler. Amcası, Rodrick Harlow, ona tahtı talep etmemesi için yalvarır çünkü hayatını tehlikeye atıyordur. Ona On Kule’yi verme teklifinde bulunur, ancak Asha teklifini reddeder.

Tommen, Margaery ile evlenir ve bu Cersei’yi üzüntüye boğar. Genç kraliçenin kıskançlığı onun zihinsel dengesini kaybetmesine neden olur. Sandor Clegane’in Beric Dondarrion ile birlikte olduğunu öğrenir ve onun yakalanmasını emreder.

Dorne’da, Myrcella’nın koruması Ser Arys, Prens Doran’ın kızı Arianne ile buluşur. Onunla birlikte olduktan sonra Arys suçluluk duygusuyla boğuşur, ancak Arianne ondan Myrcella’yı kraliçe yapma sebebine destek olmasını ister. Arys’e Tommen’in kötü insanların konseyinde olduğunu ve Myrcella’nın aslında kraliçe olması gerektiğini söyler. Çok ikna etme çabalarından sonra, Arys Myrcella’yı kraliçe olarak savunmayı kabul eder.

Brienne, Maidenpool’a ulaşır ve burada Randyll Tarly ile tanışır. Lysa Arryn’ın öldüğünü öğrenir ve Nimble Dick ile tanışır, Dick onu Dar Deniz’in karşısındaki insanlarla tanıştırmaya karar verir.

Sam, Gilly ve Aemon Citadel için yola çıkar, Sam Gilly’nin ne kadar üzgün olduğunu fark eder. Jon’un onun bebeğini Melisandre’den korumak için Mance Rayder’ın bebeğiyle değiştirdiğini keşfeder. Bu arada, Kral Toprakları’nda, Cersei paranoyası büyüdükçe küçük konseye bir Tyrell koymayı reddeder. Disgraced maester Qyburn’a ilgi duymaya başlar ve Jaime onun bu ilişki seçimini sorgular.

Cersei, Qyburn’u yeni fısıldayanların ustası yapar ve onunla birlikte Prens Doran için bir baş hazırlar, ancak baş Gregor’a ait değildir. Küçük konsey için yeni üyeler seçer. Cersei, Pycelle’in tavsiyesine karşı taç filosunu yeniden inşa etmeye çalışır, çünkü Westeros Demir Banka borçludur. Bankanın elçisini, krallığın borcunun ödenmesini talep ettikten sonra yollar. Cersei, Jon’un Gece Nöbeti’nin yeni komutanı olduğunu öğrenir ve genç kraliçeyi baştan çıkarıp Jon Snow’u öldürmek için Ser Osney’i kullanmayı planlar.

Demir Adaları’nda, bir sonraki hükümdarı seçmek için krallar toplanır. Victarion kalabalığın desteğini kazanır, ancak Euron ortaya çıkar. Daha sonra, Victarion Euron’un karısıyla yattığı için sürgün edildiğini açıklar. Diğer erkekler tahtı talep etmek için ileri çıkar, ancak Euron Valyria’da bulduğunu iddia ettiği bir savaş boynuzunu getirir. Herkesten daha uzaklara gittiğini öne sürer ve insanlar onu kral olarak bağırmaya başlar.

Brienne, Nimble Dick ve Podrick yolculuk ederken Shagwell ve Bloody Mummers tarafından saldırıya uğrarlar. Bir dövüş başlar ve Nimble Dick öldürülür. Brienne, Maidenpool’dan Ser Hyle Hunt tarafından takip edildiğini fark eder. Daha sonra şehre dönmeye karar verir.

Arianne ve adamları, Arys’in Myrcella’yı ona getirmesini bekler. Arianne, Gerold Dayne’den şüphelenmesine rağmen, Myrcella’yı taçlandırma planını sürdürür. Ancak, plan başarısız olur ve Prens Doran’ın muhafızı Areo Hotah, Arys’i öldürür. Dövüş devam ederken, Dayne Myrcella’yı öldürmeye çalışır ancak onu yaralar.

Braavos’taki tapınakta, Arya bir rahip ve bir waif ile hizmetçi olarak çalışır. Adam sürekli olarak Arya’ya kim olduğunu sorar ve o da hiç kimse olduğunu söyler. Adam ona yalan söylediğini söyler. Arya, eşyalarından vazgeçmeye karar verir ancak İğne’yi saklar. Adam ayrıca Arya’ya yüzüsüz adamların tarihini anlatır. Onlara, köklerini Dörtte On Ateş’in madenlerindeki Valyrian Özgür Topraklarına dayandırdıklarını söyler. Daha sonra ona, kimliğini açıklamadan Brusco adında bir balıkçı bulup onun için çalışmasını söyler.

Vale’de, Sansa Petyr’ın kızı Alayne Stone kimliğini almıştır. Ayrıca ondan politika öğrenmeye başlar. Kral Toprakları’nda, Cersei korkunç bir şekilde yönetmeye devam eder. Rhaegar Targaryen ile evlenmeye ne kadar yakın olduğunu hatırladıkça kıskançlığı artar. Maidenpool’a geri döndüğünde, Brienne Sandor’un Arya’yı aldığını ve artık Beric’in yanında olmadığını öğrenir.

Sam, Oldtown’a yolculuğuna devam ederken, Braavos’a varır ve burada sağlık durumu kötüleşen Aemon’a bakmak için durur. Aemon, Sam’e ejderhalar hakkındaki dedikoduları sorgulamasını söyler ve kılıcıyla dışarı çıktığında iki Braavosi adam tarafından yakalanır ancak Kanalların Kedisi tarafından kurtarılır, bu Arya’dır. Nöbetin Kardeşlerinden biri olan Dareon, yeminlerinden vazgeçip bir kızla evlenmeye karar verir. Sam onunla yüzleşir ancak yumruk yer ve neredeyse boğulur.

Kral Toprakları’nda, Cersei Jaime’yi Harrenhal’a, Wylis Manderly’yi alması ve Nehir Toprakları’nın barışını koruma göreviyle gönderir. Baelor Sept’a seyahat eder ve İnanç Militanı’nın oluşmasına izin verir.

Demir Adaları’nda, Victarion Daenerys’i geri almak için Köle Koyu’na gitmeyi kabul eder. Kraliçeyi almayı ve onu kendine almayı planlar. Jaime, kuzeni Lancel ile tanışmak üzere Castle Darry’ye seyahat eder. Lancel, Robert Baratheon’u nasıl öldürdüğünü ve Cersei ile nasıl birlikte olduğunu itiraf eder.

Brienne, Elder Brother ile tanışmak üzere Quiet Isle’a seyahat eder. Ona Sandor’un öldüğünü ve kendisinin onu gömdüğünü söyler. Kral Toprakları’nda, Cersei Euron Greyjoy’un Shield Adaları’na saldırdığını öğrenir. Dragonstone’dan filoyu çekmesi tavsiye edilir, ancak reddeder. Ancak, Loras Tyrell ona Dragonstone’u verme teklifinde bulunur ve o, teklifini öleceğini umarak kabul eder.

Jaime, Batının Koruyucusu olan kuzeni Devan ile buluşur. Nehir Toprakları’nda olup bitenler hakkında konuşurlar ve daha sonra, Jaime babasının kız kardeşi ile buluşur, o ona Cersei’nin İnanç’ı yeniden silahlandırma konusundaki görüşünü anlatır.

Arya, Cate olmanın yaşam tarzına aşina olur. Onun için istenen görevleri yerine getirir ve Braavosi ve yalan söylemeyi öğrenmek için waif ile buluşur. Kibar adam Arya’ya çok yüzlü tanrı hakkında öğretir. Daha sonra, Dareon ile buluşur ve onun yeminlerini terk ettiğini fark eder. Tapınağa geri döner, orada Dareon’u öldürdüğünü itiraf eder. Kibar adam, waif’e Arya’ya biraz sıcak süt vermesini söyler. Arya yatağına gider ve uyanır ve kör olduğunu fark eder.

Maester Aemon ölür ve Sam onun için dua eder. Daha sonra, o ve Gilly birbirleriyle uyurlar. Sam suçluluk hissetmeye başlar, ancak Kojja onunla uyumaya devam etmesi tehdidinde bulunur. Cersei’ye, Loras’ın Dragonstone’u fethettiği ancak ağır yaralandığı haberi ulaşır. Loras’ın öleceği konusunda mutlu olur. Daha sonra çocukken olduğu bir kabus görür.

Brienne, Crossroads Hanı’na varır, burada Gendry ile tanışır. Daha sonra bir dövüş çıkar. Brienne, adamların lideri Biter tarafından yüzü ısırıldığı için yaralanır.

Jaime, Bryden Tulley ile buluşur ve ondan Riverrun’u teslim etmesini ister, ancak teslim olma şartlarını kabul etmez. Kral Toprakları’nda, Cersei Pycelle’i Gyles Rosby’nin ölmesine izin vermekle suçlar. Maester’i sorgular ve onun Margaery’ye Ay çayı verdiğini öğrenir, bu bir içki hamileliği önler. Cersei, Margaery’yi öldürmek için gereken her şeye sahip olduğunu fark eder. Ser Osney’e Margaery ile uyuduğunu söylemesini söyler. Onunla uyumasına izin verir.

Dorne’da, Arianne hala hapsedilmiş durumda ve babasıyla konuşuyor. Ona planını düşünmediğini söylüyor. Arianne, babasının Quentyn’i varisi yapma planlarından haberdar olduğunu söylüyor, ancak babasının onu Prens Viserys Targaryen ile evlendirmek istediğini öğreniyor. Babası ona Dorne’un onun olduğuna dair yemin eder ve kardeşi ve kız kardeşinin ölümü için intikam almayı planlar.

Vale’de, Alayne Jon Snow’un Gece Nöbeti’nin yeni komutanı olduğunu ve Riverrun’un Jaime tarafından fethedildiğini, Edmure’un onu teslim ettiğini öğrenir. Petyr daha sonra ona, genç Robert ölmesi durumunda sıradaki kişi olan Harry the Heir ile düzenlenmiş evliliğinden bahseder.

Brienne, hala yaralıyken, bilinçli ve bilinçsiz haller arasında gidip gelir. Throros ile tanışmak üzere götürülür, Throros ona Beric’in hayatını yeni liderleri Lady Stoneheart için feda ettiğini söyler. Brienne, Lady Stoneheart ile tanıştığında Catelyn’i gördüğüne şaşırır. Lady Stoneheart, Brienne’den Jaimie Lannister’ı öldürmesini ister ve o reddeder. Daha sonra onu, Podrick ve Hyle Hunt’ı asmalarını emreder. Brienne asılırken bir kelime haykırır.

Kral Toprakları’nda, Margaery ve kızları zina suçlamalarıyla tutuklanır. Genç kraliçenin öldürüleceğine inanan Cersei, onunla buluşmak için septa gider. Olayların akışında, Yüksek Septon ona Osney’in itirafını geri çektiğini ve aslında Cersei ile yattığını söyler. Kaçmaya çalışır ama tutuklanır. Kaderinin bir dövüş yargılamasında olduğunu bilen Cersei, Jaime’ye onun adına savaşması için yalvaran bir mektup gönderir.

Riverrun’da, Bryden yakalanmaktan kaçar ve Jaime kaleyi ele geçirir. Cersei’den yardım dileme mektubunu alır ve onu yakar.

Sam ve Gilly nihayet Oldtown’daki Citadel’e ulaşır. Seneschal ile konuşmadan önce bir süre beklemek zorunda kalır. Marwyn ile tanışır, ona dragonglass’ın özelliklerinden bahseder. Sam, maestere Aemon’un Daenerys’in kehanetteki vaat edilen kişi olduğuna dair inancından bahseder. Marwyn, Sam’e Köle Koyu’na seyahat etme planlarından bahseder ve şehir için ayrılır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Hukuk Bürosu mide ameliyatı Transplante Capilar Turquia Transplante Capilar dentco clinicpark www.okeyoyna.com www.bodyloveinc.com Deneme bonusu veren siteler deneme bonusu bonus veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler bonusportali.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler