Ejderhaların Dansı Kitap Konusu

Ejderhaların Dansı Kitap Konusu

“Ejderhaların Dansı” kitabı, Mance Rayder’a hizmet eden bir deri değiştirici olan Varamyr Sixskins ile başlar. Mance yakalandığında, Varamyr kaçmayı başarır ve kontrol ettiği hayvanların bedeninde avlanarak hayatta kalır. Varamyr bir av seansına çıkar ve yaralanır. Daha sonra Thistle adında bir kadın tarafından tedavi edilir. Thistle ona yiyecek toplamak için gider, ancak döndüğünde onun bedenini ele geçirmeye çalışır ancak başarısız olur. Thistle ölür ve Varamyr bedenini kurtlarından birine bırakır. Thistle’ın bir wight’a dönüştüğünü izler.

Kral’ın Şehri’nden bir gemiyle ayrıldıktan sonra Tyrion sonunda Pentos’a varır ve burada Magister Illyrio Mopatis ile tanışır. Mopatis, Tyrion’a Stannis’in Duvar’a ulaştığını söyler. Tyrion, tahtta hak iddia eden Myrcella’yı desteklemek için Dorne’ye gitmeyi düşünmeye başlar. Ancak Mopatis, Westeros’un tek umudunun ejderhaları olan bir kurtarıcı olduğunu söyler. Ayrıca kendisi ve Varys’in bir zamanlar hırsız olduklarını da açıklar.

Meereen’de Daenerys, Harpy’nin Oğulları’ndan direnişle karşılaşır. Unsullied askerlerinden biri öldürülür. Daha fazla cinayetin işleneceğini anlayan Daenerys, halkın onu kraliçeleri olarak kabul etmesi için bir yol planlamaya başlar. Mahkemede bulunur ve Astapor’un Yunkai’nin istilasına karşı yardıma ihtiyacı olduğunu söyleyen lord Ghael ile tanışır.

Ghael askeri yardım ister, ancak Daenerys bir tane sunmayı reddeder. Daenerys, Meereen’deki dövüş çukurlarının açılmasını isteyen Hizdahr ile tanışır. Onun isteğini reddeder ve ejderhalarının hayvanları öldürdüğünden şikayet eden diğer insanlarla tanışır. İnsanlardan biri, ejderhalar tarafından öldürülen bir çocuğun kemiklerini getirir.

Duvar’da Jon, çağrılarına kimse cevap vermediği için hoşnutsuz olan Stannis ile tanışır. Jon, Stannis’e Kuzey’in savaş tarafından istikrarsız hale getirildiğini ve halkın bölündüğünü söyler. Daha sonra Jon, Melisandre ile tanışır ve ona gölgelerde pusuya yatan düşmanlar hakkında uyarıda bulunur.

Bran, Meera, Jojen, Coldhands, Hodor ve Summer kuzeye doğru yolculuklarına devam ederler. Bir köye vardıklarında, grup Coldhands’tan onları getirmek için üç gözlü karganın, son yeşilgörenin tarafından gönderildiğini öğrenir.

Volantis’ta, Doran’ın oğlu Quentyn Martell, bir şarap satıcısının hizmetkarı olarak kılık değiştirir. Kendisi ve hizmetkarları Meereen’e gitmek üzere bir gemi bulmaya çalışır ancak başarısız olurlar çünkü bölgedeki istikrarsızlık, gemilerin Köleler Körfezi’ne seyahat etmeyi durdurmasına neden olur.

Quentyn, şehre hızlı bir şekilde gitmenin bir yolunu bulur. Duvar’da Jon, Gilly ile tanışır ve ona Mance Rayder’ın bebeğini almasını, kendi bebeğini geride bırakmasını ve Sam ve Aemon’un peşinden Citadel’e gitmesini söyler. Illyrio, Tyrion’u bir gemiye binerken Haldon’a teslim eder. Tyrion, Young Griff adında genç bir çocukla tanışır.

Duvar’da Jon, emirlerine itaat etmeyen Janos’un başını keser. Melisandre, Mance Rayder’ı acı çekerken yakar. Ayrıca Duvar’ın düşmesini önlemek için Jaramun’un Boynuzunu da yakar. Mance Rader yanarken ve bağırırken, Jon adamlarına onu vurup acısını sonlandırmalarını emreder.

Meereen’de dokuz Unsullied askeri öldürülür ve bu dokuzun arasında Missandei’nin kardeşi de vardır. Daenerys, Missandei’yi teselli eder ve Kral’ın Şehri’nden nasıl ayrıldığını anlatan Barristan ile tanışır. Ayrıca zincirlediği ejderhalarını ziyaret eder, Drogon hariç, onu yakalamak mümkün olmamıştır. Winterfell’da, Reek (Theon) hücresinden çıkarılıp Ramsay Bolton’un karşısına çıkarılır.

Üç gözlü kargaya yolculukları sırasında Bran ve grubu wights tarafından saldırıya uğrar. Ormanın Bir Çocuğu tarafından kurtarılırlar, Çocuk Bran’a güçlerini artırmak için weirwood macunu verir. Daha sonra geçmişe dair birçok görüş alır. Üç gözlü kargaya, solgun görünümlü bir adama ulaşırlar. Adam Bran’a bacağını düzeltemeyeceğini ama ona uçmayı öğretebileceğini söyler.

Davos, White Harbor’a yelken açar ve Lord Wyman Manderly ile tanışır. Lordu Stannis’e katılmaya ikna etmeye çalışır ancak mahkemede Freylerin bulunduğunu görünce şaşırır. Freyler, Kırmızı Düğün hakkında yalan söyler ve Lord Manderly, Davos’u ölüme mahkum eder.

Daenerys, Quarth’tan Xaro ile tanışır, Xaro ondan köle ticaretine devam etmesini ister. Ayrıca ona Meereen’den ayrılması için on üç galey sunar ve reddettiğinde, Quarth’ın Meeren’e savaş ilan ettiğinin sembolü olan kanlı bir eldiven gönderir.

Jon, Stannis ile tanışır ve ona Dreadfort’a saldırmamasını önerir. Ona Winterfell’e gitmeden önce Deepwood Motte’ye saldırmayı önerir. Stannis Deepwood’a gider ve Melisandre geride kalmaya karar verir.

Shy Maid gemisinde, sis çöker ve taş adamlar saldırır. Tyrion gemiden atılır. Hapsedildikten sonra, Davos, Wyman’ın huzuruna çıkarılır. Wyman ona, Freylerin hiçbir şeyden şüphelenmemesi için yerine başka birini öldürdüğünü söyler. Wyman, Ramsay’in onu yağmaladıktan sonra Winterfell’da ne olduğunu Davos’a anlatır.

Reek, Victarion’un adamlarını teslim olmaya ikna etmek için Moat Coalin’e gönderilir. Görevi başarıyla tamamladıktan sonra, Ramsay ona köpeği olacağı bir ödül vereceğini söyler.

Shy Maid’in saldırısından sonra Tyrion kurtarılır. Young Griff’in Aegon Targaryen olduğunu öğrenir. Tyrion, Aegon’a Westeros’a gitmesini ve bölgedeki istikrarsızlığı tahta hak iddia etmek için kullanmasını önerir. Gemi durur ve Tyrion bir geneleve gider, burada Jorah Mormont tarafından yakalanır.

Daenerys, ona Hizdahr ile evlenmesini öneren Galazza ile tanışır. Hizdahr ile tanışır ve onunla bir anlaşma yapar, Harpy’nin Oğulları’nın neden olduğu ölümler durursa onunla evleneceğini belirtir. Daha sonra Daario ile tanışır ve arzunun esiri olur. Neredeyse onunla yatar ama onu yollar.

Tyrion gittikten sonra, Shy Maid yolculuğuna devam eder. Prens Aegon ve adamları Altın Şirket’e varır. Onlara, eğer Westeros’a gidip bir isyan çıkarırlarsa, Daenerys ejderhalarıyla Dar Deniz’i geçip onların davasını destekleyeceğini söyler. Bu arada, adamlarından biri olan Lord Connington, kolundaki gri ölçeği saklar çünkü onun etini yemektedir.

Quentyn, Windblown adlı bir paralı asker şirketine katılır ve Meereen’e gidip Yunkish güçlerine katılmak üzere olduklarını öğrenir. Deepwood Motte’de, Asha krallar toplantısından kaçtıktan sonra amcalarından saklanmaya çalışır. Qarl ile yatar ve şehri ele geçirme planını öğrenir. Kaçmaya çalışır ama Kuzeylilerle çıkan bir çatışmaya yakalanır ve vurulduktan sonra bayılır.

Tyrion ve Jorah, Volantis’e varır ve burada kardeşinin ölümü için Tyrion’u öldürmeye çalışan bir cüce olan Penny ile tanışırlar.

Meereen’deki gerilim, daha fazla Yunkish gemisi geldikçe artar. Daenerys, ölümleri önlemede başarılı olan Hizdahr ile nişanlanır. Astapor, Yunkai’ye düşer ve hayatta kalanlar Meereen’e doğru yürümeye başlar. Daenerys, kanlı akıntının hayatta kalanlar arasında yayıldığını öğrenir. Bir salgını önlemek için Astaporluların içeri girmesini engeller.

Melisandre, ateşe bakar ve kafatasları ve Jon’un görüntülerini alır. Ayrıca bir çocuk ve bir kurtadamı olan solgun bir adamı görür. Daha sonra Jon ile buluşur ve Mance Rayder’ı saklamak için büyü kullandığını açıklar. Ona Mance’in Arya’yı geri getirmeye yardımcı olacağını söyler.

Roose Bolton, oğlu Ramsay ile buluşur ve onun vahşeti için onu azarlar. Ona Karstarkların Stannis’i ihanete uğratacağını söyler. Daha sonra, Barbrey Dustin, Reek’e tanıtılır, ona Theon der. Reek, Ramsay’in ne yapacağından korktuğu için Theon adını şiddetle reddeder.

Tyrion, Jorah ve Penny, Köleler Körfezi’ne giden bir gemiye binerler. Saldırıya uğrarlar ve köle olurlar.

Meereen’de, Daenerys, İkinci oğulların düşman kampına geçtiğini öğrenir. Winterfell’da, Arya, Ramsay ile evlenir, ancak Theon kızın Jeyne Poole olduğunu fark eder. Düğünden sonra, Ramsay Theon ve Jeyne’i aşağılar.

Balon Swann, Gregor Clegane’in kafasıyla Sunspear’a ulaşır. Doran, Arianne’ı çağırır ve ona planından bahseder. Balon’a Myrcella’nın yaralanması hakkında yalan söyler ve Sandsnakes’e, Myrcella’nın yaralanmasından başlayabilecek bir krizi önlemek için bir plan anlatır. Nymeria’ya, Myrcella’yı Kral’ın Şehri’ne geri takip etmesini söyler.

Stannis’in ayrılmasının ardından, Jon bazı vahşileri Gece Nöbeti’nin üyeleri yapar. Tormund Giantsbane ile görüşmek ve 4000 adamını Duvar’a getirmesi için pazarlık yapması için Val’i gönderir. Jon’un eylemleriyle Nöbet’teki gerilim artar. Ancak, Tormund’un adamlarının wight olmasını önlemeye çalıştığını açıklar.

Stannis, Deepwood Motte’yi ele geçirir ve Asha Greyjoy’u yakalar. Adamları Winterfell’e doğru yürümeye başlar ve varışlarından sadece üç gün önce, Asha dört adamın insan cesedini yedikleri için yakıldığını görür. Ayrıca Stannis’in çok zayıfladığını ve adamlarının Winterfell’e yolculuğun 15 ekstra gün gecikmesi nedeniyle aç olduğunu belirtir.

Daenerys, Quentyn ile tanışır, o ondan evlenme teklif eder. O, teklifini reddeder ve Hizdahr ile evlenir. Dövüş çukurlarının açılmasını kabul eder. Dövüşlerden birinde, gürültü Drogon’u çeker. Hizdahr, adamlarına ejderhayı öldürmelerini emreder, ancak o daha da şiddetli hale gelir. Daha fazla kıyımı önlemek için Daenerys, Drogon’un üzerine çıkar ve uçar.

Stannis’in karısı Castle Black’e gelir. Alys Karstark, bir atla gelir ve Jon’a Karstarkların Stannis’i ihanete uğratmayı planladığını açıklar ve Jon onu uyarmak için bir mesaj gönderir.

Braavos’ta, Arya Nymeria’nın bedenine girdikten sonra uyanır. Hala kör olan Arya, Siyah ve Beyaz Evinde çalışmaya devam eder. Hayvanların bedenine girebileceğini fark eder ve bilgisiyle Kibar adamı etkilemek için bir kedinin içine girer. Adam etkilenir ve kör eğitimi sona erer.

11 Yüzüsüz Adam bir toplantı düzenler ve birçok şeyi tartışır. Toplantıdan sonra, kibar adam Arya’yı Yüzüsüz Adamlardan biriyle tanıştırır, o ona kim olduğunu sorar. O, hiç kimse demeye çalışır, ama adam ona tokat atar ve yalan söylediğini söyler. Arya’ya bir adamı öldürme görevini tamamlaması gerektiğini söyler. Arya kabul eder ve bir adam hakkında bilgi toplamak için Kanalların Kedisi olarak gönderilir.

Ramsay’ın bazı adamları gizemli bir şekilde ölmeye başlar. Theon, Abel’in çamaşırhanelerinin Ramsay’ın adamlarının ölümüne neden olduğunu keşfeder ve Winterfell’dan Arya ile birlikte ayrılmak için planlarına katılmaya karar verir. Bir boynuz üflenir, Stannis’in birliklerinin Winterfell’e ulaştığını ortaya koyar.

Tyrion ve Penny, Meereen’deki bir Yunkish kampında köle olarak satılır. Tyrion kölelikten kaçmaya çalışır ama İkinci Oğullar kampına girer. Brown Ben Plumm ile tanışır, o ve Jorah’ın İkinci Oğulların bir parçası olmasına izin verir. Tyrion, İkinci Oğulların Meereen’e dönmesini sağlamaya karar verir.

Jaime, Brienne ile buluşur, o ondan Sansa’yı Sandor Clegane’den almasına yardım etmesini ister. Tormund Giantsbane, halkını Duvar’a getirir ve Jon onları içeri alır; bu, Nöbet’teki gerilimi artırır.

Daenerys’in kaybolmasının ardından, Hizdahr çoğu hizmetkarını görevlerinden alır ve Yunkish delegasyonuyla buluşur. Hizdahr’ın Harpy’nin Oğullarından biri olduğundan emin olan Barristan Selmy, onu tutuklamak için bir komplo kurmaya başlar.

Winterfell’den kaçış gecesi gelir ve Theon, Jeyne ile birlikte ayrılmaya çalışırken keşfedilirler. Yakalanmadan önce, Theon Jeyne ile birlikte Duvar’dan karın üzerine atlar. Daha sonra Theon, Jeyne’e kendini kurtarmak için Arya olduğuna dair yalan söylemesini söyler. Stannis’in kampında, Asha Winterfell’den bazı binicilerin geldiğini duyar. Gruba genç bir kızla gelen solgun görünümlü adamın kardeşi Theon olduğunu anladığında şok olur.

Arya, hedefini öldürmek için babası tarafından istismar edilen bir kızın biçim bozukluğuna uğramış yüzünü alır. Birinin yüzünü aldıktan sonra, o kişinin geçmişini görebileceğini, biçim bozukluğuna uğramış kızın geçirdiği işkencenin rüyasını görerek öğrenir. Arya, hedefini zehirli bir madeni para ile başarıyla öldürür. Acolyte olarak terfi eder. Ertesi gün, ilk çıraklığı için Izembaro adında biriyle tanışmak üzere yeni bir yüz verilir.

Kral’ın Şehri’nde, Cersei, İnanç tarafından hapsedilir. Ona karşı suçlamalar getirilir ve tüm saçları kazınır. Kendisini ancak bir dövüş yoluyla yargılamanın kurtaracağını anlar ve Arys’in öldüğünü öğrenir; bu ona, şampiyonunu Kral’ın Muhafızı üyesi yapması için Qyburn’a bir mektup göndermesini sağlar.

Cersei çıplak soyulur ve kırmızı kaleye yürür. Duruşunu korumaya çalışır ama insanlar ona alay ettikçe çöker. Kırmızı Kale’ye döner ve Qyburn’ın şampiyonu Robert Strong ile tanışır.

Victarion, Meereen’e yakın Sedir Adaları’na ulaşır. Yaralı eli onu rahatsız eder, ancak Moqorro adında bir kırmızı rahip onu iyileştirir. Moqorro’ya, Euron’un Valyria’dan getirdiği boynuzu gösterir. Rahip, onu boynuz hakkında uyarır, ona üfleyen herkesi öldürdüğünü söyler.

Tormund ve Nöbet arasındaki barışı sağlamak için Jon, vahşilerin bazı çocuklarını alır ve onları rehin tutar. Daha sonra Jon, eyleminin Nöbet’in yeminlerine aykırı olmasına rağmen Winterfell’e gitmeye ve Ramsay’in suçlarına cevap vermesini sağlamaya karar verir. Stannis’in karısıyla buluşmaya giderken, bir vahşi dev ve bir adam arasındaki bir çatışmaya yakalanır. Jon, durumu yatıştırmaya çalışır ama Bowen Marsh ve dört diğer kardeş tarafından bıçaklanır.

Daenerys’in reddetmesi ve kaybolmasının ardından, Quentyn, Yırtık Prens ile buluşur ve ona bir ejderha çalmak için planını anlatır. Targaryen kanına sahip olduğuna inanan Quentyn, Viserion ve Rhaegal’ın tutulduğu yere gider ve Daenerys’in yaptığını gördüğü gibi Viserion’u kontrol etmek için bir kırbaç kullanmaya çalışır. Ancak, ejderha onu öldürür.

Jon Connington ve Aegon, Westeros’a ulaşır ve Cape Wrath çevresindeki küçük kaleleri ele geçirmeye başlarlar. Jon, elini herkesten saklar ve ilk kral muhafızı olarak Duck’ı seçen Aegon’a hizmet etmeye devam eder.

Barristan, Hizdahr’ı ele geçirme ve Yunkai’ye saldırma planını uygulamaya koyar. Hizdahr’a Harpy’nin Oğulları ile işbirliği yapıp yapmadığını sorar, ancak Hizdahr suçlamaları reddeder. Ona inanmayan Barristan, onu tutuklamaya karar verir, ancak Khrazz onu öldürmeye çalışır. Barristan, Khrazz’ı öldürür ve Hizdahr’a onu bir hücreye götürme planını söyler. Bir kadeh taşıyıcı, ejderhaların serbest olduğu haberini getirerek içeri dalar.

Barristan, ejderhalar şehri yok etmeye başladıktan sonra Meereen’deki bir krizi önlemeye çalışır. Yunkish güçleriyle barış yapmaya çalışır, ancak onlar onu reddederler ve barışın hüküm sürmesinin tek yolunun ejderhaların öldürülmesi olduğunu söylerler.

Bu arada, Daenerys Dothraki Denizi’nden güneye doğru yürümeye başlar. Drogon’un üzerinde uçup kaçtıktan sonra, onu Meereen’e geri götürmesini sağlayamamıştır. Yolda, hasta düşer ve Jorah Mormont, Viserys ve Quaithe’nin halüsinasyonlarını görür. Drogon’u görünce kaçan bir Dothraki izciyle karşılaşır. Aç ve açlık çeken o ve Drogon, atlarla karşılaşır ve Drogon birini öldürür. Daenerys, ona at yemeğine katılır ve daha sonra Khal Jhaqo tarafından bulunur.

Kral’ın Şehri’nde, Kevan Lannister bir konsey toplar ve Cersei’nin korkunç yönetiminin Kral’ın Şehri hazinesini neredeyse boşalttığını öğrenir. Jon Connington’dan bahseder ve Daenerys’in Meereen’den ayrılmasını önlemek için onun ezilmesi gerektiğini belirtir. Konsey, Cersei’nin duruşması hakkında konuşur.

Kevan, Maester Pycelle tarafından çağrılır, ancak göğsüne bir ok atılır. Varys’in onu vurduğunu ve Pycelle’i öldürdüğünü keşfeder.

Varys, Kevan’a onu öldürmek zorunda kaldığını çünkü harika bir iş çıkardığını açıklar. Kevan’a Aegon Targaryen’in hayatta olduğunu söyler. Kevan ölmeden önce, Varys herkesten sakladığı tüm sırları açıklar. Kevan’a, Aegon’u doğumda değiştirdiğini ve onu bir kral olmayı öğrenmesi için gönderdiğini, böylece Westeros’a dönüp hak ettiği tahtı talep etmesini anlatır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Hukuk Bürosu mide ameliyatı Transplante Capilar Turquia Transplante Capilar dentco clinicpark www.okeyoyna.com www.bodyloveinc.com Deneme bonusu veren siteler deneme bonusu bonus veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler bonusportali.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler