Sizce, evrende var olan mükemmel düzen nasıl kurulmuştur? – Evrende var olan mükemmel düzen nasıl kurulmuştur?

Sizce, evrende var olan mükemmel düzen nasıl kurulmuştur? – Evrende var olan mükemmel düzen nasıl kurulmuştur?

Sizce, evrende var olan mükemmel düzen nasıl               kurulmuştur?, Sizce, evrendeki mükemmel düzen nasıl kurulmuştur?, evrendeki mükemmel düzen nasıl kurulmuştur?

Cevap:

Evrende bulunan ay, güneş ve diğer gezegenlerin birbirlerine uzaklık ve yakınlıkları, ölçülü bir biçimde ayarlanmıştır. Allah evrende yarattığı her varlığı belirli bir ölçü içinde, özenle yaratmıştır. Bu nedenle Allah’ın yarattığı varlıklarda güzellik, ölçü, uyum ve denge vardır. Bu konuda Yüce Allah Kur’an’da şöyle buyurmaktadır. “ Biz her şeyi bir ölçüye göre yarattık” (Kamer suresi, ayet 49)

Bu kadar düzenli işleyen evrenin, bir yaratıcı tarafından var edildiğini ve yönetildiğini anlarız. Evrendeki düzen mükemmel bir şekilde Yüce Allah’ın yaratmasıyla gerçekleşmiştir.

Din Kültürü 5. Sınıf Lisans yayıncılık ders kitabı cevapları sayfa 10, 5. Sınıf Din Kültürü Lisans yayıncılık ders kitabı cevapları sayfa 10, Din Kültürü 5 Lisans yayıncılık ders kitabı cevapları sayfa 10, Sizce, evrende var olan mükemmel düzen nasıl kurulmuştur kısa cevap, Evrende var olan mükemmel düzen nasıl kurulmuştur kısaca

Paylaşmak güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir