Sizce Allah’ın (c.c.) her şeyi gördüğüne inanan bir kişinin davranışları nasıl olur?

Sizce Allah’ın (c.c.) her şeyi gördüğüne inanan bir kişinin davranışları nasıl olur?

 Allah’ın (c.c.) her şeyi gördüğüne inanan bir kişinin davranışları nasıl olur?, Sizce Allah’ın her şeyi gördüğüne inanan bir kişinin davranışları nasıl olur?

Cevap:

İşitmesi, bilmesi ve görmesi sonsuz olan, evrenin tek sahibi Yüce Allah bizlere şah damarımızdan daha yakındır. Bu nedenle  O’na her dua ettiğimizde bizi duyar. Allah’ın her şeyi gördüğüne inanan bir kişi bütün hayatına dikkat eder. Nerede olursak olalım yaptığımız her şeyi görür. İçimizden geçirdiklerimizi bilir. Düşündüklerimizden haberdardır. Bu durum bizi davranışlarımıza ve sözlerimize özen göstermeye yöneltir. Böylelikle Allah’ın (c.c.) her şeyi biliyor ve görüyor olması bizi kötülüklerden uzaklaştırır. İyi ve güzel ahlaklı olmamızı sağlar.

Sizce Allah’ın (c.c.) her şeyi gördüğüne inanan bir kişinin davranışları nasıl olur kısaca, Din Kültürü 5. Sınıf Lisans yayıncılık ders kitabı cevapları sayfa 17, 5. Sınıf Din Kültürü Lisans yayıncılık ders kitabı cevapları sayfa 17, Din Kültürü 5 Lisans yayıncılık ders kitabı cevapları sayfa 17, Sizce Allah’ın (c.c.) her şeyi gördüğüne inanan bir kişinin davranışları nasıl olur kısa cevap

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir