Savaş Fırtınası Konusu

Savaş Fırtınası Konusu

Mare Barrow, Diana Farley ve Davidson, eski kral Maven Calore’ye karşı yoğun bir savaştan sadece birkaç dakika sonra Corvium’da bir araya gelirler. Tiberias Calore VII, Mare’in eski aşkı, onunla kalmak yerine Norta’nın Kralı olmayı seçer, bu da Mare’i hem öfkelendirir hem de üzülür. Montfort’un Özgür Cumhuriyeti’nin bir temsilcisi olan Davidson, yeni oluşturulan konsey ile konuşmak üzere ayrılır.

Farley ve Mare, Cal’ın kararı ve Scarlet Guard’ın geleceği hakkında konuşurlar. Guard, Cal’dan taç almayı planlıyor. İkisi daha sonra konsey toplantısına gider.

Gümüş asilzade ve bir kez daha Cal’ın nişanlısı olan Evangeline Samos, ailesi, Cal ve büyükannesi Anabel Lerolan ile bekliyor. Maven’ın Lakelands Krallığı’na çekilmesini ve askerlerinin kendi askerlerinden çok daha hızlı iyileşeceğini biliyorlar. Montfort’tan asker istemek için Davidson’a başvururlar. Ancak, Davidson, Montfort’un bir demokratik cumhuriyet olduğu için asker istemek üzere konseye dönmek zorunda olduğunu söylediğinde hepsini şaşırtır.

Mare, onunla birlikte Montfort’a gideceğini duyurduktan sonra, Evangeline Cal’ı onunla gitmeyi kabul etmeye zorlar. Ancak, Evangeline’in babası Volo Samos, o da gideceğini söyler. Bu, Evangeline’in gerçek aşkı Elane Haven ile geride kalmak ve Mare yerine taç seçerek özgürlüğünü elinden alan Cal’dan uzak durmak için yaptığı planları bozar. Kışlaya dönerken, Mare Evangeline ile karşılaşır ve ikisi de Cal’ın tahta geçemeyeceğine karar verir. Maven kadar acımasız olmadığı için memnun olsalar da, ikisi de Cal’ın kardeşinin içgörüsüne ve güvensizliğine daha fazla sahip olmasını ister.

Bu arada Lakelands’ın başkentinde, Iris Cygent, babası Kral Orrec Cygnet’in cesediyle Maven ve askerlerinin gelmesini bekliyor. Tekne yanaştığında, Iris’in annesi Kraliçe Cenra Cygnet, su üzerindeki gücünü kullanarak babalarının cesedini onlara çeker ve onu denize gömerler. Grup daha sonra şehre seyahat eder ve Iris, evliliği Maven ile politik olan, Maven’ı Piedmont Prensi Bracken’in çocuklarını Montfort’tan kurtarmasına yardımcı olmaya ikna etmeye çalışır. Maven’ın kardeşi Cal’a karşı savaşı kazanmak için Piedmont’un ittifakına ihtiyaçları olduğuna inanıyor. Daha sonra, Iris, kız kardeşi Taç Prensesi Tiora Cygnet ve annesiyle bir tapınağa girer ve annesi Iris’e Maven ile Norta’ya dönmesi gerektiğini söyler. Iris, bu onun görevi olduğunu söyler, ancak üçü de Bracken’a kendileri yardım etmeyi ve savaşı kontrol altına almayı planlarlar, böylece Lakelands, Montfort ve Norta’yı kontrol edebilir.

Mare, Cal, Evangeline ve geri kalan grup, ailesini güvende tutmak için Davidson ile yaptığı bir anlaşmanın parçası olarak ailesini almak üzere Piedmont’a seyahat eder. Ailesi, Mare’in en iyi arkadaşı Kilorn ile birlikte, Cal’ın tahtı seçmesine öfkeli ama onunla Montfort’a gitmeyi kabul ederler. O gece, Cal’ın amcası Julian, Mare’e Cal’ın taç seçmekten başka seçeneği olmadığını söylemeye çalışır. Mare, Julian’a yeğenine geri dönmesini ve onu güvende tutmasını söyler. Ertesi sabah, grup dağın içine inşa edilmiş Montfort’un başkenti Ascendant’a seyahat eder. Mare, Davidson’ın evinden rahatsız olur çünkü ona çok fazla sarayı hatırlatır, ancak Montfort’un başarılı demokrasisi hakkında dürüst olduğunu umar.

Bu arada, Iris ve Maven, Prens Bracken ile buluşur, burada Iris, çocukları kurtarmak için kendisinin liderlik edeceği bir ekibi yöneteceğine söz verir. Bracken, Maven’a destek vermekten memnuniyet duyar ve ayrılırlar. Ancak, Maven, Iris’in çocukları kendisinin kurtarmayı aniden kabul etmesinden şüphelenir. Her ikisi için Piedmont’u kazanacağına söz verir, ancak o ona inanmaz.

Montfort’ta geri döndüklerinde, grup Davidson’ın eşi Cardamon ile tanışır, bu da Evangeline’i kıskandırır, çünkü Norta’da Elane ile evlenmesine izin verilmez. Konsey ile görüşme planları hakkında konuşurken, Davidson, Cal ve Mare’e Montfort’un desteğini almak için savaşmaları gerektiğini söyler. Uyarı sirenleri Ascendant’ta çalar ve grup, gelen bir Raider saldırısına karşı savunma yapmak için cephaneliğe koşar. Davidson, Mare’e saldırıyı planlamadığını söyler, çünkü Raiderlar eşitliği istemeyen ve terk eden vahşi Silverlardır.

Herkes donanımlarını aldıktan sonra, Tyton ve diğer askerlere taşımalara katılırlar. Ancak, dağdan aşağıya inerken, taşıtlar Raiderlar tarafından pusuya düşürülür. Grup, çoğu taşıtın yok edilmesine rağmen Raiderları püskürtmeyi başarır. Mare, bir sessiz tarafından saldırıya uğrar ve Maven tarafından hapsedildiği zaman Sessiz Taş’ın anılarıyla felç olur. Ancak, Cal ve Farley tarafından kurtarılır ve Mare, Farley’in ağır yaralandığını fark eder.

Savaş olurken, Iris ve küçük bir grup, Raider saldırısının bir dikkat dağıtıcı olduğunu ve Iris tarafından planlandığını ortaya çıkararak su yollarını kullanarak Ascendant’a sızar. Çoğu asker şehir dışında olduğu için, grup çocukların olduğu hapishaneye sızar. Iris, onların, Silverların çok uzun süre güçlerinden mahrum kaldıklarında sonunda ölecekleri bir Sessiz Taş odasında hapsedildiklerini öğrenmekten dehşete düşer. Çocukları başarıyla kurtarırlar.

Ordu döndüğünde, Mare’in kız kardeşi Gisa, ona Maven’ın Mare’in göğsüne yaktığı markayı gösteren bir elbise vererek konsey toplantısına hazırlanmasına yardımcı olur. Evangeline, Cal ve Davidson ile buluşur ve Halk Galerisi’ne gider. Davidson toplantıyı başlattığında, konseyde hem Redlerin hem de Silverların temsil edildiğini görmekten hoşnut olur. Konsey, Montfort’taki tüm Silverların eşitlik için soylu statülerinden vazgeçmiş olmasına rağmen Cal’ın hala taç takıyor olmasından şüphelenir. Ancak, Red üyeler, Maven’ın esiri olduğu sırada Nortan Redlerini yanına getirmeye zorladığı Mare’den rahatsızdır. Mare, Maven’ın manipülatif olduğunu söyler ve Cal’ı sevmeyen Farley, Cal’ın Maven’dan çok daha iyi bir hükümdar olacağını söyler. Mare, konseye Maven’ın sonunda onlara saldıracak olsa bile Norta’ya yardım etmeyeceklerini söyledikten sonra, Cal tahta çıkarılırsa Norta’yı değiştirmeye söz veren etkileyici bir konuşma yapar. Silverların her zaman Redler üzerinde hükmetmesi gerektiğine inanarak büyüdüğünü, ancak eşitliğin herkes için çok daha faydalı olduğuna inanmaya başladığını söyler. Konseye eğilir ve onların yanlarında savaşmalarını ister. Konsey oylar ve Davidson, Cal’ın ordusunun olduğunu duyurur.

Ancak, Norta’ya dönüş yolunda, Evangeline, Davidson ve konseyin kararlarını daha önceden bildiğine inanır. Davidson’ın Cal’ın Montfort’u görmesini istediğine ve savaştan sonra bir özgür cumhuriyeti benimsemesi ve taçtan vazgeçmesi daha olası olacağına inanır. Evangeline, Mare’in kendi ailesine veda etmesini öfkeli bir şekilde izledikten sonra, Evangeline’in Mare’in bu kadar zayıf davranmaması gerektiğine inanırken, taşıma aracına binerler. Norta’ya döndüklerinde, Evangeline’in kardeşi Ptolemus, onu pistte karşılar. Evangeline onu görmekten mutlu olur, ancak ikisi de babalarının, Ptolemus’un Elane ile evlenmesine izin vererek kendi hedefleri için onları kullandığına öfkelenir çünkü Evangeline’in Cal veya Maven ile evleneceğini biliyordu. Malikanelerinde, Evangeline odasında Elane ile buluşur ve ikisi birlikte uyurlar. İki saat sonra, Ptolemus, Evangeline’e Piedmont üssünün, Bracken çocuklarını Montfort’un bilmeden geri alırken saldırıya uğradığını bildirir. Evangeline dehşete düşer, çünkü Lakeland, Piedmont ve Maven’a sadık Yüksek Evlere karşı bir savaşı kazanabileceklerine inanmaz.

Bu arada, Maven ve Iris, Bracken’ın üssünü başarıyla geri aldıktan sonra Piedmont’u ziyaret eder. Mare, bir tutsak aracılığıyla konuşmaya başladığında, Scarlet Guard’ın üssü patlayıcılarla donattığını öğrenirler. Maven’a, tutsakları serbest bırakmasını ya da üssü yok edeceklerini söylerler. İsteksizce, Maven anlaşmayı kabul eder ve o gece tutsakları serbest bırakır. Norta’da geri döndüklerinde, Cal’ın koalisyonu, Maven’ın en güçlü şehirlerinden biri olan Harbor Bay’e saldırı planlarını tartışır. Cal, zaten kendisine sadık olan bir şehri talep etmek yerine Harbor Bay’i başkenti olarak almanın daha iyi bir karar olduğuna inanır. Mare, Redlerin köle olarak çalışmak zorunda olduğu New Town adlı bir teknoloji kasabasını yok etmelerini ister. Grup planı kabul eder. Daha sonra, Evangeline, Mare ve Cal’ın birbirleriyle tekrar konuşmaya başlamalarını sağlamak için Mare’i onunla dövüşmeye ikna eder. Ancak plan işe yarasa da, Mare ve Cal birbirlerini tekrar sevmekte tereddüt ederler.

Archeon’un başkentinde, Iris, taşıma aracında Anabel ve Julian tarafından karşılaşır. Ona bir ticaret teklif ederler: babasının katili Salin Iral ve cinayeti emreden adam Volo, karşılığında Iris’in bilinmeyen bir plana işbirliği yapması. Eve döndüğünde, Maven ona annesine filoyu Harbor Bay’e göndermesini söylemesini ister çünkü Cal’ın yakında oraya saldıracağından emindir. İtiraz ettiğinde, Iris’in kendisinin oraya gideceğini ya da onu Sessiz Taş’tan yapılmış bir hapishaneye kilitleyeceğini açıklar.

Mare, Davidson ve Scarlet Guard, eski bir sakin Cameron’un yardımıyla New Town’a sızar. Grup ayrıldığında, Cameron, Kilorn ve Mare, kasabanın en yüksek apartmanlarından birine götürülür. Bir süre sonra, silah sektöründen yeşil dumanın geldiğini görürler. Mare, mor bir fırtına oluştururken, gizli bir ekip kasabanın merkezini devre dışı bırakır, tüm üretim tesislerini kapatır. Scarlet Guard tarafından yerleştirilen bombalar şehir etrafında patlar, ancak Mare, silah sektörünün altında planlanmamış bir bombanın patladığını görünce şok olur. Silver muhafızlar onlara saldırır, Kilorn’u merdiven boşluğuna atarlar. Mare ve Cameron, bir ton Silver muhafızını öldürürken Kilorn’u bir cilt iyileştiricisine sürüklerler. Mare ve diğer yeni kanlar, Davidson’ın savaşın Cal’ın umduğu kadar iyi gitmediğini söylemesi üzerine Harbor Bay’e gitmeye karar verir.

Harbor Bay’de, Evangeline ve kardeşi, Samos filosunu Fort Patriot’a götürürken, okyanusu kontrol eden bir su perisi tarafından saldırıya uğrarlar. Duvarda karaya çıkarlar ve içeriye doğru yol alırlar, sadece okyanusu kontrol edenin Iris olduğunu keşfederler. İkisi de Körfez’e kaçarken neredeyse boğulur. Farley ve Cal’ı bulurlar ve Evangeline ve Ptolemus’a Iris’in savaş gemilerine binmelerini ve onları Iris’e karşı çevirmelerini söylerken Cal, Iris ile savaşır. Mare gelir ve Iris okyanusa kaçarken Cal’ın neredeyse boğulduğunu görür. Bir iyileştirici onu kurtarabilse de, Mare onun neredeyse öldüğünü görünce ne kadar korktuğunu fark eder.

Ocean Hill’e giderler ve Cal, Lord Rem Rhambos’un teslimiyetini kabul eder ve sadakatleri karşılığında tüm hane halkını affeder. Daha sonra, Evangeline Mare’i Cal’ın yatak odasına giden gizli bir geçide götürür. Mare onu takip eder, savaştan hemen sonra bu kadar hızlı geldiğinde Cal’ı şaşırtır. İkisi birlikte geceyi geçirmeye karar verir, ancak ikisi de aralarında hiçbir şeyin değişmediğini söyler. Bunun yerine, şimdi dünyayı unutmaya ve sadece geceyi birlikte geçirmenin tadını çıkarmaya karar veriyorlar.

Bu arada, Maven, Iris ve annesiyle Harbor Bay’in kaybı hakkında öfkeli bir şekilde buluşur. Cenra, Maven’a şehri zamanında kurtaracaklarına söz verir, ancak Maven, Iris’in Fort Patriot’u su bastığı için daha da öfkeli. Maven onlara Cal’ın yakında onlarla iletişim kuracağını söyler ve kendi amiral gemisine gider. Iris daha sonra Cenra’ya Anabel ve Julian’ın planını anlatır ve başka hiç kimsenin kendisinden başka bir şey bilmediğine yemin eder. Gece yarısı, Cal’dan tarafsız bir zeminde buluşma talebi içeren bir mesaj alırlar, Maven barış anlaşması yapmayacaklarını bilmesine rağmen kabul eder.

Ocean Hill’de Mare ve Cal, Cal’ın yatak odasındayken Julian, Maven’ın yanıtıyla gelir. Mare konuşmanın zaman kaybı olduğuna inanmasına rağmen, Cal kardeşini görmek ve onun kurtarılamayacağından emin olmak ister. Genel Farley, Davidson ve Evangeline dahil olmak üzere büyük bir grupla Province Adası’na seyahat ederler. Oraya vardıklarında, Mare, Maven’ın onları Sessiz Taş içinde buluşmaya zorladığını öğrenmekten dehşete düşer. Ancak Julian ve Farley’in yardımıyla sakin kalır ve Maven’ın müttefiklerine onun delilik nedeniyle kral olmaya uygun olmadığını söyler. Konuşmanın sonunda, Cal eski Maven’ın asla geri dönmeyeceğini ve aralarındaki gerçek savaşın zaten başladığını söyler.

Evangeline, Lakelands ve Prens Bracken’in Maven’ı terk etmeye yakın olduğuna ve mümkün olan en kısa sürede Norta’ya döneceklerine inanır. Cal, yine Maven ve Cenra’ya sadece teslim olmayı kabul edeceğini söyler. Bu reddedildiğinde, herkes ayrılmaya başlar. Herkes, Iris ve Cenra’nın Cal’ın koalisyonu ayrıldıktan sonra Maven’a saldırdığını öğrenince şok olur. Onlar, Kral Orrec Cygnet’in katilini Maven ile takas ederler ve Evangeline, onların aynı zamanda kendi babasının peşinde olduğunu fark eder.

Harbor Bay’de geri döndüklerinde, Mare, Maven’ın yakalanmasını alkışlayan kalabalığı izlemekte zorlanır çünkü bu ona, onun Maven’ın esiri olduğu günleri hatırlatır. Farley ve Davidson ile kısa bir konuşmadan sonra, Mare ve diğer Red koalisyonu taht odasına gider. Orada, Maven’ın idam edilmesine karar verirler ve Maven, Mare’in onu annesi Elara Merandus’u öldürdüğü gibi öldürmesini ister. Mare reddeder ve Maven hücresine götürülür. Geride kalan grup, kaçınılmaz Lakelander istilası hakkında konuşur. Cal, tahttan hemen feragat etmeyi reddettiğinde, Davidson, Mare ve Farley, Red ittifakının onlarla bittiğini ve hepsinin Montfort’a döneceğini duyurur. Mare, Maven’a veda etmeye gider ve onun ölmesini görmekten büyük bir kısmının mutlu olmayacağını itiraf eder. Aniden, Davidson ve Farley, Arezzo adında yeni kan bir ışınlanıcıyla gelir ve onları, Maven dahil, hepsini Montfort’a götürür.

Bu arada, Evangeline, ebeveynleri onunla Cal arasındaki evliliği konuşmaya başladığında öfkesini kaybeder. Annesi Larentia Viper’a, her şeyi Evangeline için ve kendileri için değilmiş gibi inanmaya devam etmesini söyledikten sonra ayrılır. Kendi odasında, Elane’i ve Davidson’dan bir not bulur. Ona Elane ile birlikte Montfort’ta bir yer teklif eder ve karşılığında hiçbir şey istemeden adil konaklama vaat eder. Elane, Evangeline’e bu şekilde yaşamaya devam edemeyeceğini söylemesine rağmen, Evangeline hiçbir şey yapmamaya ve Anabel ve Julian’ın Volo için ne planladığını görmeye karar verir. Daha sonra Elane ile akşam yemeğine gider, ucuz Red işçiliği hakkında ısınan bir konuşma, Evangeline’in Elane’in aileyle Archeon’a geleceğini sormasına neden olur. Annesi Elane’in Rift’e döneceğini söylediğinde, Evangeline onun ve Elane’in aşık olduğunu açıklar. Anabel’in ani gelişi, konuşmayı kısa keser çünkü Reds’in Maven’ı ele geçirdiğini duyurur. Hepsi Cal’ın odalarına gider, burada Cal, Lakelander istilası için hazırlanacaklarını ve Maven için Montfort ile savaşmayı denemeyeceklerini ilan eder. Cal ve Volo arasında gergin bir duruşmadan sonra, Volo ve diğerleri Cal’ı Evangeline ile yalnız bırakır. Ona korktuğunu söyler ve o, Anabel ve Julian’ın Volo’yu öldürmeyi planladığını ve onların bunu yapmasına izin verebileceğini itiraf eder.

Iris ve annesi, Norta’yı işgal etmek ve ülkeyi kendileri için almak üzere büyük Lakelander ordusunu hazırlar. Her ikisi de Maven’ın hala hayatta olabileceğini ve ittifaklarını terk eden Montfort’un elinde olabileceğini öğrenmekten dehşete düşer. Iris, Maven’ın popülerliğini Cal’a karşı kullanmaya ve Norta’yı içeriden yok etmek için mümkün olduğunca çok asili kendi davalarına çevirmeye karar verir.

Bu arada Montfort’ta, Mare ailesinin yanına dönerken Maven bir hücreye kilitlenir. Ancak ne kadar çok denese de, Maven veya Cal’ı aklından çıkaramaz. Bu yüzden, Mare Ascendant’ın dışındaki dağa tırmanmaya karar verir. Bunu yapmak onu, Mare’e geleceği değiştirmediğini söyleyen kâhin Jon’a götürür. Bunun yerine, onu uyarır ve Archeon’u Lakelander Kraliçesi’ne kaybetmenin, gördüğü en korkunç geleceğe yol açacağını söyler. Ona, Cal’ın onun veya Montfort’un yardımı olmadan hayatta kalamayacağını söyler ve Kilorn’un mentoru Cully’yi ölüme iterek olayları harekete geçirdiğini ima eder, bu da Mare’in Kilorn’u askere almadan kurtarmak için Scarlet Guard için casusluk yapmasını sağlar. Mare, Scarlet Guard’ın Generalleri ve Montfort’un liderlerinin toplandığı Ascendant’a döner. Hepsi, Lakelander Kraliçesi’ne karşı bir şansa sahip olmak için önce Archeon’a saldırmaları gerektiğinde hemfikir olurlar. Ne yazık ki, Whitefire Sarayı’na giden tek yol, sadece Maven’ın bildiği gizli tünellerdir. Onu işkence ile tehdit ettiklerinde, kendisinin tünellerden ordunun başında gitmesine izin verirlerse yardım etmeyi kabul eder.

Norta’da geri döndüklerinde, Cal resmi olarak taç giyer, ancak kendini zayıf ve boş hisseder. Silver asillerin tam desteğine sahip olmadığını bilir ve ülkesinin zaten parçalandığını görür. Red işçilere adil ücret sağlama kararnamesi nedeniyle, birçok kişi pozisyonlarını terk etmiştir, bu da Norta’yı işgücü eksikliği nedeniyle zayıflatmıştır. Taç giyme töreninin kutlamasında, Cal savaşı kaybedeceklerini fark eder. Julian onu partiden çıkarır ve Cal’a neden taç için her şeyi feda etmeye istekli olduğunu sorar. Cal, taçın babasının olduğunu söyler, ancak Julian katılmaz ve Cal’dan annesinin günlüğünü okumasını ister. Bunu yaptığında, Cal annesi Coriane’nin, Cal’ın bitmeyen bir savaşın askeri değil, barışın kralı olmasını istediğini öğrenir. Bu, Cal’a biraz rahatlama getirir, ancak artık çok geç olduğuna inanır.

Montfort’ta geri döndüklerinde, Mare yalnız başına Maven’a yaklaşır ve bir uzlaşma yapmaya çalışır. Maven, onu alay etme, kışkırtma veya hala ona aşık olduğunu söyleme yoluyla sık sık onun tepki vermesini sağlamaya çalışır, ancak Mare onun beklediği şekilde tepki vermez. Bu, sırayla, Maven’ın onu sevdiğini fark etmesini sağlar, ancak Mare’in hiç kimsenin, Cal dahil olmak üzere, mülkiyetinde olmadığını anlar. Tüneller için giriş konumunu sağlamayı kabul eder. Daha sonra, bir grup askerle, Mare ve Tyton dahil, grubu tünellerden geçirip Archeon’a götürmek için bir düşme jetine götürülür. Yolda, Maven kaçışını planlar ve hayatta kalabilmek için Mare’i öldürmesi gerektiğine inanır.

Lakelanderlar, beklenenden daha erken Archeon’a saldırır. Evangeline, şehri kurtarma yollarını planlarken, Volo ve annesinin bunu umutsuz bir durum olarak gördüğünü ve Cal’ı terk etmeyi planladığını fark eder. Evangeline, Volo ile yalnız başına karşı karşıya gelir ve ondan gitmesine izin vermesini ister. Ona Elane’e olan aşkı için doğal olmayan biri olduğunu söyleyerek saldırır ve onu Rift’e geri çekmeye söz verir. Anabel ve Julian Volo’ya saldırırken Ptolemus tarafından kurtarılır. Ptolemus, Evangeline ve Ptolemus’un sevgilisi Wren, hayatları için kaçarlar. Cal onları geçici olarak durdururken, kaçmalarına izin verir.

Bu arada, Maven Montfort askerlerini, kaçış planladığı kaçış treni platformuna götürür. Ancak, trenin onu bırakmadan roketlerle geçtiğini görünce yıkılır ve grubu saraya götürmek zorunda kalır. İçeri girdiklerinde, bir füze sarayı vurur ve Maven kaçar. Mare ve diğerleri diğer askerlerle buluşmak için acele eder ve Mare Cal’ı bulur. Ona kral olmayı bıraktığını ve onun geri döndüğüne sevindiğini söyler. Ancak, köprü çöker ve Mare ve Cal, birçok diğer asker düşerken bir çift ışınlanıcı tarafından kurtarılır. Cal, Mare’e Maven’a bakmasını söyler ve o Kilorn ile birlikte ayrılır. Daha sonra General Farley’e gider, Farley Cal’a Lakelanderların suyu yükseltmeyi beklediklerini ve planlarının ikinci kısmını tamamlamayı vaat eder. Aniden, Julian’ın yeteneğini bir şarkıcı olarak kullanarak Volo’yu çöken köprüden yürüyüp Cygnet’in savaş gemisine düşmesini sağladığını görürler, bu da Iris ile yaptıkları anlaşmanın sonunu getirir. Iris ve annesi saldırıya devam eder, zaten kazandıklarına inanırlar. Ancak, gemileri su altı botları süren Redler tarafından çarptığında Lakelanderlar hazırlıksız yakalanır. Kraliçeler hayatlarıyla kaçmaya karar verir ve savaşı sona erdirir.

Maven, sarayda bir çıkış yolu ararken çılgına dönerken, Mare onu bulur. Onu Sessiz Taş’tan yapılmış bir hapishaneye götürür. Mare, Maven’ın araması sırasında bir hançer bulmasına rağmen, ona cesurca karşı koyar. İkisi savaşır ve Maven, Mare’in köprücük kemiğini kırar ve yanını keser, neredeyse onu öldürür. Mare, bayılmadan önce hançeri kapmayı ve Maven’ı öldürmeyi başarır. Kendine geldiğinde revirde olduğunu ve Lakelanderların ateşkes çağrısında bulunduğunu ve istilanın sona erdiğini öğrenir. Cal gelir ve ona Maven’ı öldürmek zorunda olduğunu söyler. Ancak, her ikisinin de Cal’ın kırık, küçük kardeşini kurtarmanın bir yolunu bulmayı diledikleri açıktır.

Mare iyileştikten sonra, Scarlet Guard’ın geri kalanıyla birlikte Norta’dan ayrılmaya hazırlanır. Julian’dan Piedmont, Rift ve Lakelands’daki Redlerin, birçoğunun daha iyi bir yaşam vaadiyle Norta’ya kaçtığı kendi küçük isyanlarını düzenlediğini öğrenir. Mare, gerçekten kim olduklarını anlamak için biraz zaman ayırmaları gerektiğine inandığı için Cal’a veda eder. Mare, Cal’ın onun Maven’ı öldürmesine kızgın olduğunu biliyor ve ayrıca hayattan ne istediğini öğrenmek için kişisel olarak zamana ihtiyacı olduğunu biliyor. Ailesiyle birlikte Montfort’taki Paradise Valley’e seyahat eder. Güzel çevrenin tadını çıkarırken, Mare, insanların dünyayı yok etme yetenekleri kadar onu tamir etme yeteneğine de sahip olduğunu fark eder. Kendine, zamanı geldiğinde Norta’ya ve Cal’a dönmeyi vaat eder.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Hukuk Bürosu mide ameliyatı Transplante Capilar Turquia Transplante Capilar dentco clinicpark www.okeyoyna.com www.bodyloveinc.com Deneme bonusu veren siteler deneme bonusu bonus veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler bonusportali.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler