Kralın Kafesi Konusu

Mare, arkadaşlarının hayatları karşılığında kendini Maven’a teslim etti. Kral Maven, anlaşmanın gereğini yerine getirdi ve onları takip etmedi. Şimdi Mare’i tutsak alıyor ve onun yakalanmasını televizyonda yayınlıyor. Onu Scarlet Guard’ın bir lideri olarak gösteriyor. Ona altın bir tasma ve kayış takarken önünde diz çökmesini zorluyor. Norta’nın birçok vatandaşı Maven’ın yalanlarına inanıyor, ancak bazı Silverlar Maven ve taktiklerine karşı.

Maven, Mare’i Whitefire Sarayı’ndaki Sessiz Taşın bir hücresine kilitler. Dört Arven Evi üyesi tarafından sürekli olarak korunur, bu üyeler sessiz yeteneklerini kullanarak onun şimşeğini bastırır ve onu fiziksel olarak zayıf tutar.

Evangeline Samos, babası Volo Samos tarafından Maven’a nişanlanmıştır, Mare’i Kral Maven’ı dağıtmak için mahkemeye getirir. Bu, Maven’ın Mare’in Samson Merandus tarafından sorgulanmasına izin verilmesine yol açar. Whisper yeteneğini kullanarak sadece Cal ve Scarlet Guard ile ilgili bilgiler için anılarını araştırmakla kalmaz, aynı zamanda Mare’i Shade Barrow’un ölümünü tekrar tekrar yaşamaya zorlayarak onu işkence eder.

Bu arada, Cameron Cole Scarlet Guard ile kalmaya devam eder. Guard, Lakelander şehri Trial yakınlarındaki bir kale olan Irabelle’ye taşındı. Cameron sadece kardeşi Morrey Cole’u kurtarmak istiyor, ancak Guard olmadan bunu yapamayacağını biliyor.

Cal, Guard içindeki yerini bulamıyor gibi görünüyor. Çoğu Red ve newblood ona güvenmiyor. Cal, mümkün olduğunca çok Silver hayatını kurtarmak istiyor, bu bir duygu ki Redler ve newbloodlar paylaşmıyor. Cameron, Cal’ı gizli bir odaya takip eder ve onun dışarıdaki biriyle iletişim kurduğundan şüphelenir, ancak kim olduğunu bilmez.

Mare, Samson tarafından sorgulandıktan sonra uyanır ve Maven’ın onunla oturduğunu görür. Ona karşı hala hissettiği duyguları saklayamaz. Mare, onun olduğunu düşündüğü kişi için yas tutar. Maven, ona mahkemede kurtarılmış bir newblood olarak görünmesini zorlayacağını söyler. Mare’e, Scarlet Guard’ın tek istediğinin yeni, tamamen Red bir toplum yaratmak olduğunu yalanını söylemesini zorlar. Norta’nın newbloodlarına Scarlet Guard’dan sığınak vaat eder. Irabelle’deki grup, yayına katılmak zorunda olduğunu biliyor, ancak bazıları Mare’e güvenmeyi bırakıyor. Yayını yaparken, Mare Jon’un Maven’ın mahkemesinde olduğunu görür. Onun, onu yakalamak için Maven’a nerede olması gerektiğini söyleyerek onları ihanete uğrattığını anlar.

Cameron ve Guard, Corvium’u ele geçirerek ilk saldırılarını harekete geçirme planları yapıyor. Cal, askeri kalesini başarıyla alabileceklerini düşünmüyor.

Bir kez daha, Evangeline Mare ve Maven’ı bir araya getiriyor. Mare, Maven’dan annesi Elara Merandus’un çocukluğundan itibaren ustaca manipüle ettiğini öğreniyor. Maven, hala annesinin doğal olmayan etkisinin nerede bittiğinden ve kendi iradesinin nerede başladığından emin olmadığını açıklıyor. Ona bir zamanlar Thomas adında sevdiği yakın bir arkadaşı olduğunu anlatıyor. Savaş cephesindeyken yanıcı yeteneklerini kontrol edemedi ve kazara Thomas’ı öldürdü. Annesinden acısını almasını istedi. Ancak o, bunu tam olarak yapamadı, sadece acıyı bozdu.

Mare, Maven tarafından yanına oturması için zorlanırken yeni kanlar mahkemeye sunulur. Onlardan yeteneklerini sergilemelerini ister. Halley, başkalarının yeteneklerini algılama yeteneğine sahip olan ve House Eagrie’ye hizmet eden bir yeni kan, Nanny’yi ortaya çıkarır. Nanny, Mare’i kurtarmayı umarak bir Silver asilzade olarak kılık değiştiren Mare’in askerlerinden biridir. Nanny, Samson tarafından sorgulanmadan önce intihar eder.

Hapishane hücresinde kilitliyken, Mare Julian Jacos’un kitaplarını okumaya başlar. Onlar, Samson’un ona işkence etmesine izin verdiği için Maven tarafından bir özür şeklinde ona verildi. Kitaplar, kıtanın eski tarihlerini içerir. Onlar, Silverların bir zamanlar Redler tarafından ezildiğini açıklar. Mare, bunun gerçek olabileceğine inanamaz.

Piedmont’tan iki prens, Alexandret ve Daraeus, Scarlet Guard hakkında Mare’i sorgulama talebiyle Maven’ı ziyaret eder. Ayrıca Mare’in Prens Bracken’in kayıp çocuklarının rehin tutulduğu yeri bilip bilmediğini sorarlar.

Piedmont konukları onuruna düzenlenen bir akşam yemeğinde, Iral, Haven ve Laris Evleri, Maven’ı suikast girişiminde bulunur. Onlar, Cal’ı tahta çıkarmak ister. Jon, Mare’i bir kurşundan kurtarır ve sonra onu bırakarak kaçar. Maven vurulur, ancak bir cilt iyileştirici onu kurtarabilir. Suikast girişiminden sonra, Maven mahkemeden daha fazla Yüksek Evi temizler, ancak onları çocuklarını “iyi davranış vaadi” olarak geride bırakmaya zorlar. Mare ile daha fazla zaman geçirmeye başlar. Ona karşı hislerini kullanarak onu manipüle etmeye çalışır.

Maven, mahkemeyi, Mare’i ve Evangeline’ı Norta’nın taç giyme turuna götürür. Norta boyunca Redler’in önünde konuşarak onları tarafına çekmeye çalışır. Onları, en iyi çıkarlarını gözettiğine inandırmak için manipüle eder. Mare, kaç kişinin onun yalanlarına düştüğünü görmekten üzülür.

Grup Rocasta’ya vardığında, Mare, Lakelander Savaşı’nın aslında her iki ülkedeki Red nüfusunu kontrol etme yolunda olduğunu öğrenir. Maven ayrıca Lakelands Krallığı ile bir ittifak kurmuştur, bu da savaşı sona erdirecektir. Rocasta’ya vardıklarında, grup kanayan Silverlarla dolu bir hastane bulur. Scarlet Guard’ın ve Cal’ın Corvium’u ele geçirdiğini öğrenirler.

Cameron ve Farley, Guard’ın zaferinden sonra Corvium’a girer. Cal, bazı Silverları teslim olmaları için ikna ederek koruması altına alır. Bazı Silverlar Corvium’dan kaçmış, birçokları da öldürülmüştür. Cameron, bir grup Silver’ın teslim olmayı reddettiğini ve bir grup Red askerini rehin alıp kendilerini Corvium’un kulelerinden birine kilitlediğini öğrenir. Cameron’ın kardeşi rehineler arasındadır. Onu kurtarmak için kaçar ve Cal yardım etmek için teklifte bulunur. Red askerlerini Silverların özgürlüğü karşılığında değiştirmeyi umar. Cameron’ın başka planları vardır. Bir illüzyonist olan Harrick’in yardımını ister. Red askerleri kurtarırlar ve birçok Silver ölür. Morrey ile yeniden birleştiğinde, Maven’ın yalanlarına inandığını ve Cameron’a veya Scarlet Guard’a güvenmediğini öğrenir.

Maven, Mare’i ve diğer tüm maiyetini Norta ve Lakelands arasındaki ittifakı resmileştirmek için Kral Orrec Cygnet ile buluşmak üzere Choke’a götürür. İttifakı mühürlemek için Maven, Evangeline ile nişanını bozar ve Prenses Iris Cygnet’e evlenme teklif eder. Grup Archeon’a döner.

İki ay geçer ve Mare, Julian’ın kitaplarını okumaya devam eder. Silverların yeteneklerinin “bir yozlaşmadan, çoğunu öldüren bir beladan geldiğini” öğrenir. Julian’ın “Silverlar bir tanrının seçilmişi değil, bir tanrının lanetlisiydi” diye bir not yazdığını fark eder.

Mare ve Evangeline, Iris ve Maven’ın düğününe katılmak zorunda kalır. Törenin ardından, Scarlet Guard, Düğün Savaşı olarak bilinen bir saldırı düzenler. Çatışma sırasında, Evangeline, kardeşi Ptolemus’u öldürmeme sözü karşılığında Mare’in kaçmasına yardımcı olur. Mare isteksizce kabul eder. Serbest bırakıldıktan hemen sonra Cal’ı aramaya gider. Onu bulur, ancak Samson’ın kontrolü altındadır. Samson, Mare ve Cal’ı birbirlerini öldürmeye çalışmak için kontrol etmeyi sırayla yapar. Sonunda onun kontrolünü kırarlar ve birlikte onu öldürüp Archeon’dan kaçmayı başarırlar.

Evangeline, Ptolemus, Wren Skonos ve Samos Evi, savaşın dikkat dağıtıcı etkisini kullanarak Archeon’dan kaçarlar. Ailelerinin Rift’teki topraklarına dönüyorlar ve burada Volo’yu kral olarak yeni bir krallık kuracaklar. Evangeline mutlu çünkü sonunda Maven’dan kurtulmuş ve sevdiği Elane Haven’a dönecek.

Mare ve Cal, Scarlet Guard’ın ele geçirdiği Piedmont’taki bir askeri üsse varır. Ailesinin ve Kilorn Warren’ın orada olduğunu ve onu beklediğini öğrenir. Esaret hakkında bilgilendirilir ve Montfort’un Başbakanı Dane Davidson ile tanışır. Farley, kızı Clara Farley-Barrow’u doğurur. Clara’nın babası Shade’dir. Mare, çoğu zamanını Cal ile eğitim yaparak geçirir ve birbirlerine olan duygularına teslim olurlar. Ayrıca üç başka elektrikonla daha tanışır. Onun gibi başkalarıyla tanışmaktan heyecan duyar ve onlarla da eğitim yapmaya başlar.

Samos, Iral, Haven, Laris ve Lerolan Evleri, Rift Krallığı’nı resmi olarak oluşturmak için Samos malikanesinde toplanır. Cal’ın büyükannesi Anabel Lerolan ortaya çıkar ve Cal yaşadığı sürece onları destekleyemeyeceğini ve diğer Evlerin desteğinin Cal’ın Norta tahtına çıkarılmasına bağlı olduğunu ilan eder. Volo Samos, onun şartlarını kabul eder. Şimdilik, Rift ve isyan eden Evler, Maven ve Lakelands’a karşı Scarlet Guard ve Montfort ile ittifak kuracak. Anabel ve Volo, Cal ve Evangeline’in evleneceğini kabul eder. Evangeline bu durumdan dolayı yıkılmış ve öfkeli.

Mare’in ailesi ona savaşı bırakıp onlarla gitmesini ister. Ancak o henüz duramayacağını söyler. Cameron, Scarlet Guard ile kalmaya karar verir, ancak sadece savunma rolünde savaşacak çünkü bir canavara dönüşmek istemez. Cal, büyükannesiyle iletişim kurduğunu ve onun Maven’dan Mare’i kurtarmasına yardımcı olduğunu itiraf eder. Cal ve Mare birbirlerine olan aşklarını ilan ederler.

Guard ve Montfort, Maven ve Lakelands’ın Corvium’u geri almayı planladığını öğrenir. Rift ve isyan eden Evlerin yardımıyla Corvium’a giderler ve başarıyla Maven’ın ordusunu yenerler. Savaş sırasında, Kral Orrec Cygnet, Lord Salin Iral tarafından öldürülür.

Savaştan sonra, koalisyon bir araya gelir ve bir sonraki adımlarını tartışır. Anabel, Cal’a Norta’nın Kralı yapıldığını bildirir. Evangeline, Mare’in hiddetinin ittifakı bozmasını umar, böylece Cal ile evlenmek zorunda kalmaz. Cal, krallığın yollarını değiştirme ve Redlere daha fazla eşitlik ve özgürlük verme hakkında bir konuşma yapar. Silverlar onu destekliyormuş gibi davranır. Terasımda durmasına rağmen, Cal hala doğduğu ve büyüdüğü tahtı kabul eder. Hem Evangeline hem de Mare bu karardan dolayı yıkılır.

Mare, Cal’dan ayrılır. Farley ve Davidson tarafından bulunur ve ona, Silverların kontrol mücadelesinde birbirlerini yok etmelerine izin vereceklerini söylerler. Mare, Redlerin özgürlüğünü elde etmek için en iyi yolun bu olduğuna kalbi kırılarak katılır.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

www.okeyoyna.com www.bodyloveinc.com Deneme bonusu veren siteler deneme bonusu bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler bonusportali.com cratosroyalbet betwoon grandpasha giriş deneme bonusu veren siteler bonus veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler bonusal.net hondacivictirepressure.com