Kendoku Zeka Bulmacası

Bu sayfada kendoku zeka oyunu, kendoku oyunu, kendoku bulmacası nasıl çözülür, kendoku ne demektir, kendoku örneği, Kendoku Zeka Bulmacası örnekleri, Kendoku örnekleri bulunmaktadır.

Kendoku Nedir? 

Kendoku, sadece 4 matematiksel işleme dayalı yapısıyla, her yaştan insanın zorlanmadan anlayabileceği, çözebileceği, değişik çözüm teknikleri geliştirmek için üzerinde düşünebileceği bir akıl oyunları sorusudur.  Kendoku bulmacaları, sadece eğlenceli değil, aynı zamanda çözenlerin konsantrasyonunu, mantıksal ve aritmetik becerilerini geliştiren bir araçtır. Kendoku, Calcudoku diye de anılır.

Kendoku, Sudoku ile bazı ortak noktalara sahip. Her ikisi de verilen hücrelere mantıksal bir şekilde rakamları yerleştirerek çözülür. Ama Kendoku, Sudoku’nun aksine matematiksel işleme dayalı bir akıl oyunu ve bu ona, eğlenceli olmanın yanında beyinle idman yapmak için en iyi yollardan biri olma özelliği kazandırıyor.

Kendoku Nasıl Oynanır?

Kendoku; 4×4, 5×5 veya 6×6 olabilir. 4 işlemle yapılabildiği gibi tek işlemle de yapılabilir.

4×4 ; 4 tane sütun ve 4 tane satırdan oluşan bir küp içerisine 1 den 4 e kadar olan rakamları yazarak çözülen bir bulmacadır.

Her satır ve sütunda sudoku da olduğu gibi her rakam sadece bir kere kullanılabilir. “Kafes” adıyla anılan kutulara istenen sonuca ulaşılması için uygun rakamın yerleştirilmesi gerekir.

Çözülmüş bir Kendoku Bulmacası

Bu örneğimizde tek işlem (toplama) kullanarak 4×4 bir kendoku örneğini çözmeye çalışalım.

kendoku örneği

kendoku örnekleri

Bu yazıda Calcudoku rules, kendoku kuralları, kenken,Mathdoku, kendoku çözümü nasıldır, kendoku nasıl çözülür, , basit kendoku, zeka oyunları kendoku, kenken, kendoku oyunu hakkında bilgi, kendoku hakkında bilgi, kendoku ile ilgili bilgi yer alır.

Related Posts

One thought on “Kendoku Zeka Bulmacası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir