Kare Karalamaca Nasıl Oynanır?

Kare Karalamaca Nasıl Oynanır?

Bu yazımızda Kare Karalamaca Oyunu, Kare Karalamaca kuralları, Kare Karalamaca püf noktaları, Kare Karalamaca Nasıl Oynanır kısaca bulunur.

Kare Karalamaca Nedir? Kare Karalamaca oyunu; 5X5, 10X10, 15X15, 20X20 gibi kare bir alanda oynanan bulmaca ve zekâ oyunudur. Bu  alan küçük karelerden oluşan bir karedir. Her satır ve sütunun başında sayılar yer alır. Bu sayılar o satır ve sütunda kaç siyah kare olduğunu gösterir. Kare karalamaca oyununun amacı bu siyah karelerin meydana getirdiği şekli bulmaktır.

Kare Karalamaca Nasıl Oynanır? Kare karalamaca oyunu her satır veya sütunun başındaki sayı kadar kareleri karalayarak oynanır. Diyelim ki bir satırda 3 yazıyor, bu o satırdaki 3 yan yana karenin karalanacağını ifade ediyor. 5 yazıyorsa, bu o satırdaki 5 yan yana karenin karalanacağını ifade ediyor. Karelerin arasına boşluk bırakılmaz. Yani 5 yazan bir yerde 3 kare karalayıp boşluk bırakıp 2 kare karalayamayız. Toplamda 5 yapar fakat oyunun kuralına uymaz. Fakat bazı satır veya sütunların başında birden fazla sayı vardır. Bu da o satır veya sütunda kaç kare bloğunun karalanacağını ifade eder. Mesela 3 2 diye yazan bir yerde önce 3 yan yana kare karalanır, en az bir boşluk bırakılır ve 2 yan yana kare daha karalanır.

kare karalamaca

kare karalamaca örneği

Bu sayfada Kare karalamaca, Kare karalamaca oyunu, Griddlers, Kare karalamaca kuralları, How to play griddlers, What is griddlers bulunmaktadır.

Kare karalamaca zihinsel aktivitelerin en eğlencelilerindendir. her yaştan kişiye hitap eder. Zihniniz açık olsun.

Related Posts

One thought on “Kare Karalamaca Nasıl Oynanır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir