Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası Özeti ve Karakter Analizi

Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası Özeti

Roman boyunca film efsanesi Evelyn Hugo, muhabir Monique Grant’e hayat hikayesini anlatıyor. Tüm yakın ailesi ve eski eşleri ölmüş olan 79 yaşındaki Evelyn, onlarca yıldır halktan sakladığı hayatının gerçek hikayesini açıklamaya hazırdır.

Monique, on yılı aşkın süredir başarıya ulaşmaya çalışan, mücadele eden bir yazardır. Kocasından ayrılığın ortasındadır ve dikkatini dağıtmak için, röportaj için kendisini tüm kalbiyle Evelyn’in hayatını araştırmaya adar. Evelyn, Monique’e, Evelyn’in çok değerli biyografisinin özel haklarını sunuyor ve Monique’in bunun nedeni hakkında hiçbir fikri yok. Kitap, Evelyn’in yedi kocasının her biriyle olan ilişkilerini takip eden kronolojik bölümler halinde düzenlenmiş olup, biyografi için yapılan röportaj sırasında Monique ile Evelyn arasındaki konuşmalarla noktalanmıştır.

Evelyn, Manhattan’daki Hell’s Kitchen’da fakir bir Kübalı ailede büyüyor. Evelyn küçükken annesi ölür ve onu istismarcı babasıyla yalnız bırakır. Annesinin oyuncu olma hayalini paylaşan Evelyn, cinsel çekiciliğini kullanarak Hollywood’a giden komşu çocuğu Ernie Diaz’ı baştan çıkarır ve sonunda onunla evlenir. Evelyn kısa sürede Hollywood yapımcılarıyla bağlantı kurmayı başarır; aralarında Sunset Stüdyoları’ndan Harry Cameron’un da bulunduğu ve kendisi ömür boyu en iyi arkadaşı haline gelir. İlk rolünü almak için kendisinden çok daha yaşlı bir yapımcıyla yatıyor. Bir süredir daha küçük rollerde yer alıyor çünkü Kübalı bir kadın olarak Hollywood’un sarışın başrol kadınları kalıbına uymuyor. Evelyn, filmlerde başrol oynamaya başlamak için saçını sarıya boyar, New York aksanını kaybeder, İspanyolca konuşmayı bırakır ve basına geçmişiyle ilgili yanlış bir hikaye anlatır. Sunset ona diğer aktörlerle herkesin önünde çıkmasını tavsiye ettiğinde Ernie’den boşanır ve ilk başrolünü alır.

Basında yer almak için birkaç Hollywood oyuncusuyla çıktıktan sonra Evelyn, gelecek vaat eden aktör Don Adler’a aşık olur. Don ve Evelyn evlenir, ancak kısa bir balayı döneminin ardından Evelyn onu fiziksel olarak taciz etmeye başlar. Evelyn hâlâ Don’a aşıktır ve ondan ayrılmayı hayal bile edemez, bu yüzden tacizi gizler ve Hollywood’da başarı kazanmaya devam eder. Stüdyo, Küçük Kadınlar’ı Jo’nun başrolünde Evelyn’in olduğu çekmeye başladığında Evelyn, oyuncu Celia St. James ile tanışır. Evelyn ilk başta Celia’nın keskin oyunculuk yeteneğini kıskansa da ikili kısa sürede arkadaş olur. Celia Oscar kazandıktan sonra kıskanç rol arkadaşları Evelyn’e Celia’nın lezbiyen olduğunu ve Don’un Evelyn’i aldattığını söyler. Evelyn, Celia’yı Don’dan daha çok önemsediğini anlayınca iki kadın öpüşür ve Evelyn, Don’dan ayrılır. Don boşanma davası açar ve Evelyn’i stüdyonun kara listesine alır. Celia ile romantik ilişkisi başladığında kariyeri bocalar. Monique, Evelyn’e hayatının aşkının kim olduğunu sorar ve Evelyn bunun yedi kocasından biri olmadığını, Celia olduğunu itiraf eder.

Evelyn, kariyerine geri dönmek için Max Girard adlı bir yönetmenin riskli ve başarılı Fransız Yeni Dalga filminde rol alır. Kendisinin ve Celia’nın basında yer alacağından endişelenen Evelyn, basında dikkat dağıtıcı bir skandal yaratmak için rock yıldızı Mick Riva’yı baştan çıkarır, evlenir ve boşanır. Evelyn hamile kalır ve kürtaj yaptırır ve öfkeli Celia onu terk eder. Evelyn ve Celia beş yıldır konuşmuyorlar. Bu sırada Monique’in görüşmediği kocası onun evine gelir. Evelyn ve Celia’nınki gibi bir aşka özlem duyan Monique, kocasına veda eder. Geçmişte Evelyn, bilet satışlarını artırmak için Anna Karenina’daki rol arkadaşı Rex North ile evlenir. İkisinin birkaç yıldır kazançlı bir sahte evliliği var ve bu da üç resimli büyük bir anlaşmayla sonuçlanıyor. Rex başka birine aşık olduğunda ikili, medyada sahte bir aldatma skandalı yaratır. Harry, Evelyn’in sevgilisi gibi davranır ve evlenmeye karar verirler.

Evelyn ve Celia, Akademi Ödülleri’nde birbirlerini görür ve yeniden bir araya gelir. Celia’nın sahte kocası ve Harry’nin sevgilisi olan Evelyn, Celia, Harry ve John, birkaç yıl boyunca barış içinde birlikte yaşarlar ve her çift, diğerinin sakalı olur. Evelyn ve Harry’nin Connor adında bir kızları var ve birbirlerine karşı derin bir platonik aşk yaşıyorlar. Evelyn eski kocasıyla müstehcen bir aşk sahnesi çekince Celia ihanete uğradığını hisseder ve Evelyn’i tekrar terk eder. John kalp krizinden ölür ve Harry’nin kederinden kurtulmasına yardımcı olmak için Evelyn, onu Max’in yönettiği bir filme dahil eder. Hepsi film için Oscar kazandıktan sonra Max, Evelyn’i yıllardır sevdiğini açıklar ve evlenme teklif eder. daha fazla ilgilendiğini keşfeder Evelyn, Harry’den boşanır ve Max ile evlenir, ancak Max’in Evelyn fikriyle Evelyn’in gerçekte olduğundan . Kalbi kırık.

Kısa süre sonra Celia ve Evelyn yeniden bir araya gelir ve ilişkilerini bir kez daha denemeyi kabul ederler. Ancak Celia amfizemden ölüyor ve on yıldan az ömrü kaldı. Celia son yıllarını İspanya’da geçirmek istiyor. Harry, Evelyn’in Connor’ı İspanya’ya taşımasını istemez ama başka bir adama aşık olunca bunu yeniden düşünür. Harry ve adam bir araba kazasına karışırlar ve adam ölür. Evelyn, Harry’nin sarhoş araba kullandığını gizlemek için şoförüne vücudunu sürücü koltuğuna oturtturur ve Harry daha sonra hastanede ölür. Evelyn, Monique’e kazada ölen adamın babası olduğunu açıklar. Monique, babasının ölümüyle ilgili bir yalana inanarak büyüdüğü için Evelyn’e öfkeli olsa da onu affetmeye yönelir. Monique, Evelyn’in göğüs kanserinden ölmek üzere olduğunu keşfeder. Monique, Evelyn’in onurlu bir şekilde ölebilmek için kendini öldüreceğini anlıyor. Kitap, Monique’in Evelyn hakkında biyografisini açıklayan ve Evelyn’in biseksüel olduğunu ortaya koyan bir makalesiyle bitiyor.

Evelyn Hugo’nun Yedi Kocası Karakter Analizi

Evelyn Hugo

Romanın kahramanı ve bir Hollywood efsanesi. Güzel, hırslı ve anlayışlı Evelyn, hayatını halka sahte bir kişilik sunarak geçiriyor. Kariyerini korumak için biseksüel kimliğini saklıyor ve yedi mantık evliliği yapıyor. Evelyn, hayatının sonunda Hollywood’da geçirdiği neredeyse altmış yıla dönüp bakıyor ve aktris arkadaşı Celia St. James ile olan aşk ilişkisinin gerçek hikayesini anlatıyor.

Celia St.James

Yetenekli bir oyuncu ve Evelyn’in hayatının aşkı. Genç ve duygusal Celia, hızla Evelyn’e aşık olur. Onlarca yıl süren ilişkileri boyunca Celia, Evelyn’in cinselliğini bir sır olarak saklamak ve kariyerlerini korumak için yaptığı seçimlerle mücadele eder. Çift, Celia’nın hayatının sonunda birlikte huzur bulur.

Monica Grant

Mücadele eden bir yazar ve Evelyn’in röportajcısı. Kendine güveni olmayan ve kariyerinde seviye atlamak isteyen Monique, Evelyn’le röportaj yapma fırsatını yakalar. Monique, Evelyn’in hikayesini dinleyerek gelişir, daha fazla güven kazanır, romantik ve profesyonel olarak ne istediğini ve babasının ölümü hakkındaki gerçeği daha iyi anlar.

Harry Cameron

Evelyn’in yapımcısı, en iyi arkadaşı ve Connor’ın babası. Harry, Evelyn’in ve ikilinin platonik, sevgi dolu bir evliliğe dönüşen yakın bir dostluk geliştirdiğini keşfeder. Harry cinselliğini saklıyor ve Evelyn’in açıkladığı tek kişi o. Koruyucu, sevgi dolu ve akılcıdır. Evelyn’e hayatı boyunca rehberlik ediyor ve onu destekliyor.

Don Adler

Bir aktör ve Evelyn’in ilk aşkı ve ikinci kocası. Çekici ve güçlü Don, Evelyn’e aşık olur ama evliliklerinin başlarında onu taciz etmeye başlar. Evelyn’in başarısını kıskanan ve geleneksel cinsiyet beklentilerine kapılan Don, Evelyn’i oyunculuğu bırakıp bir aile kurmaya zorlar. Evelyn’in sadakatsizliği ve istismarı nedeniyle Don’dan boşanmasından yıllar sonra ikili barışır ve birlikte bir filmde rol alır.

Connor Cameron

Harry ve Evelyn’in kızı. Connor’a her iki ebeveyni de değer veriyor. Ergenlik yıllarında babasının ölümü ve annesiyle olan ilişkisiyle mücadele eder. Connor 41 yaşında meme kanserinden öldü.

Max Girard

Fransız yönetmen ve Evelyn’in altıncı kocası. Tutkulu, ısrarcı ve yaratıcı Max ve Evelyn, evlenmeden önce yaratıcı bir birliktelik yaşarlar. Max, geri dönüşünde ve tek Oscar’ını kazandığı filmde Evelyn’i yönetiyor. Evelyn, Max’e aşık olduğu için rahatlar ama çok geçmeden Max’in gerçekte kim olduğundan çok onun fikrine aşık olduğunu fark eder.

John Braverman

Bir futbolcu, Harry’nin sevgilisi ve Celia’nın kocası. Nazik, cömert ve sevgi dolu John, Evelyn’in sıra dışı ailesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Harry, Celia’nın sakalı görevini görüyor.

Rex Kuzey

Bir aktör ve Evelyn’in dördüncü kocası. Bilgili, anlaşılmaz ve soğukkanlı Rex, filmleri Anna Karenina’nın tanıtımını yapmak için Evelyn ile evlenir . Rex, Evelyn’le flört etse de evlilikleri platonik bir iş ilişkisi olmaya devam ediyor.

James Grant

Harry’nin sevgilisi ve Monique’in babası. James cinselliğini sakladı ve ailesi onun erkeklerle ilişkisi olduğunu bilmiyordu. Evelyn, Harry’nin hatası olmasına rağmen kendisinin ve Harry’nin hayatlarını sona erdiren araba kazası için James’e suç atar. James kızına hayrandı ve Monique’in annesiyle sevgi dolu, dostane bir evlilik yaşadı.

Ernie Diaz

Evelyn’in ilk kocası. Evelyn, Hollywood’a gitmek için Ernie’yi baştan çıkarır ve evlenir ve stüdyo ondan istediğinde ondan boşanır.

Robert Jamison

Celia’nın erkek kardeşi ve Evelyn’in yedinci ve son kocası. Evelyn öldükten sonra Celia’nın mirasına sahip olabilmek için evlenirler. Ona tapan Connor’a karşı babacan bir rol oynuyor.

Mick Riva

Bir rock yıldızı ve Evelyn’in üçüncü kocası. Evelyn, Celia ile ilişkisine dair her türlü söylentiyi yok etmek için fırtınalı bir günde Mick’in peşine düşer, onu baştan çıkarır, evlenir ve boşanır. Aceleci ve bencil Mick, daha tanışmadan Evelyn’e evlenme teklif eder.

Monique’in Annesi

Monique’in annesi. Monique’in sevgi dolu, coşkulu ve şefkatli annesi, Monique’in Evelyn’le yaptığı röportajı büyük bir merakla merak ediyor. Monique’in babasını çok seviyordu.

David

Monique’in görüşmediği kocası. David, San Francisco’ya taşınmak için Monique’i terk eder, ancak Monique’i geri istemeye geldiğinde evliliklerinin bir süredir bittiğini fark eder.

Grace

Evelyn’in asistanı. Sakin, nazik ve soğukkanlı Grace, Evelyn’i destekliyor ve ona arkadaşlık ediyor. Evelyn ona çok değer veriyor ve ona kızı gibi davranıyor.

Luisa

Evelyn’in hizmetçisi. Luisa, Evelyn’e İspanyolca deli dediğinde Evelyn’in anlamayacağını düşünerek Evelyn ve Luisa zorlu bir başlangıç ​​yapar. Evelyn, Luisa’yı sevmeye gelir.

Ruby Reilly

filmindeki başrol oyuncusu Bir aktris ve Evelyn’in Küçük Kadınlar . Kıskanç ve çabalayan Ruby, Celia tarafından tehdit edilir ve onu Evelyn’e bırakır. Ruby, Don’la evlenir ve daha sonra tıpkı Evelyn’e yaptığı gibi onu da taciz ettiğini açıklar.

Evelyn’in Annesi

Bir koro kızı ve hevesli bir aktör. Evelyn’in sevgi dolu annesi, Evelyn on bir yaşındayken öldü ve Evelyn, annesinin başaramadığı hayalini gerçekleştirmek için oyunculuk yapmaya başladı.

Evelyn’in Babası

Evelyn’in babası. Evelyn’in babası ona kötü davranıyor ve Evelyn onu mümkün olan en kısa sürede terk ediyor.

Frankie

Monique’in Vivant’taki editörü . Azimli ve mantıklı bir tavır sergileyen Frankie, Evelyn’le röportaj yapmak için can atıyor.

Ari Sullivan

Reşit olmayan kızlarla yatan bir yapımcı. Evelyn ilk büyük rollerini almak için Ari’yle yatar.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Hukuk Bürosu mide ameliyatı Transplante Capilar Turquia Transplante Capilar dentco clinicpark www.okeyoyna.com www.bodyloveinc.com Deneme bonusu veren siteler deneme bonusu bonus veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler bonusportali.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler