Bizimle Başladı Bizimle Bitti Özeti ve Karakter Analizi

Bizimle Başladı Bizimle Bitti Özeti

Roman başladığında Lily Bloom, Boston’daki bir binanın çatısında oturuyor, şehre ve yıldızlara bakıyor ve ölümü düşünüyor. Babasının cenazesinden yeni geldi. Çatıda bir adam ona katılıp verandadaki sandalyeyi öfkeyle tekmelemeye başladığında, annesine kötü davrandığı için babasına ne kadar kızdığını düşünüyor. Adam, Ryle Kincaid, bir beyin cerrahıdır ve ikisi flört etmeye ve birbirlerine giderek daha samimi “çıplak gerçekler” anlatmaya başlar. Ryle, bir çocuk hastayı, çocuğun erkek kardeşinin onu kazara vurması nedeniyle kaybettiğini açıklar. Lily, Ryle’a istismarcı babasının cenazesinde övgüde bulunduğunu ve aklına söyleyecek güzel bir şey gelmediğini, bu yüzden iki dakika boyunca kasıtlı bir sessizlik içinde orada durduğunu söyler. Lily ayrıca Ryle’a bekaretini Atlas adında evsiz bir çocukla kaybettiğini söyler. Ryle, Lily’ye onunla yatmak istediğini ancak yalnızca tek gecelik ilişkiler yaşadığını ve asla evlenmek veya çocuk sahibi olmak istemediğini söyler. Lily, Ryle’la ilgilense de, bir ilişkiye yol açmadan seks yapmayı hayal edemiyor.

Altı ay sonra Lily, mirasını kullanarak bir çiçekçi dükkanına dönüştürmek üzere bir mağaza satın alır. Allysa adında bir kadın Lily için çalışmayı teklif eder ve ikisi yakın arkadaş olur. Lily düşüp bileğini yaraladığında Lily ve Allysa mağazanın önünü temizliyorlar. Allysa yardım için kocası Marshall ve erkek kardeşini arar. Allysa’nın erkek kardeşi geldiğinde Lily onun Ryle olduğunu görür. Allysa’nın iyiliği için birbirlerini tanımıyormuş gibi davranırlar ama Ryle, Lily’ye hâlâ onunla yatmak istediğini söyler. Farklı şeyler istedikleri için birbirlerinden uzak durmaları gerektiğine karar verirler. Lily, bir hafta boyunca burkulan bileğinin iyileşmesi sırasında, Ellen DeGeneres’e hitaben yazılmış mektuplar olarak yazdığı gençlik günlüklerini okuyor. Atlas ve Lily’nin hikayesini anlatıyorlar.

Lily, ergenlik çağındayken, evinin arkasındaki terk edilmiş evde bir çocuğun yaşadığını fark eder. Atlas’ı hisseder ve ona yiyecek bırakmaya, babasının kıyafetlerini ona ödünç vermeye ve evinde duş almasına izin vermeye başlar. İkisi yakınlaşır ve birbirlerine aşık olmaya başlarlar ve babası Lily’ye ve annesine zarar verince Atlas, Lily’nin sırdaşı ve koruyucusu olur. İkili, Ellen ve Kayıp Balık Nemo’yu birlikte izliyor ve filmden bir alıntı yaparak, zor zamanlarda birbirlerine “yüzmeye devam etmelerini” söylüyor. Atlas, Boston’da bir aile üyesinin kendisini yanına alabileceğini öğrenir. Lily bundan korksa da Atlas daha fazla istikrar bulmak için uzaklaşır. Kalbi kırık ama 16. yaş gününde geri dönüyor. Ona Boston’da her şeyin daha iyi olduğunu söyleyen bir mıknatıs verir. İlk kez sevişiyorlar. Atlas, hayatının Lily için yeterince iyi olduğunu hissettiğinde Lily’nin yanına geleceğine söz verir. Daha sonra Lily’nin babası onların yanına gelir. Atlas’ı beyzbol sopasıyla vahşice dövüyor. Atlas ambulansla götürülür. Bu Lily’nin Atlas’ı son görüşü ve hayatı boyunca Atlas’ın neden onu almak için geri dönmediğini merak ediyor.

Günümüzde Ryle, Lily’nin peşine düşer ve onu kendisiyle seks yapmaya ikna etmeye çalıştıktan sonra ona karşı hisleri olduğunu itiraf eder. Lily, onunla bir ilişki kuracağına güvenmediği için seks yapmamaları ve çıkmayı denemeleri konusunda ısrar ediyor. Hızla birbirlerine aşık olmaya başlarlar. Bir süre çıktıktan sonra Ryle, kendisini Lily ve annesiyle akşam yemeğine davet eder. Akşam yemeğinde Lily, Atlas’ın restoranda çalıştığını görür. Şok oldu. Kısa bir konuşma sırasında Atlas, Lily’ye bir kız arkadaşı olduğunu ancak bir yıl önce karşılaşmış olmayı dilediğini söyler. Lily, Ryle’a Atlas’la karşılaştığını söylemez ve bir daha restorana dönmekten kaçınmaya çalışır. Bir gece, Ryle ve Lily takılırken Ryle, eldivensiz olarak fırından çıkarmaya çalıştığı güveç kabının üzerinde kendini yakar. Lily güldüğünde Ryle onu itiyor ve Lily kafasını vuruyor. Kanaması var ve dehşete kapılmış ve kalbi kırılmış hissediyor, anında annesine dönüştüğünden endişeleniyor. Çabucak özür diliyor ve sonunda kadın onu affediyor ve bir daha şiddet içeren bir şey olursa onu terk edeceğini söylüyor.

Allysa ve Marshall’ın bebek sahibi olmasını kutlamak için Atlas’ın çalıştığı restoranda Allysa ve Marshall ile akşam yemeğine giderler. Atlas masaya gelir ve garson onu şef olarak tanıtır. Atlas, hem Lily’nin hem de Ryle’ın yaralandığını fark eder ve Ryle’ın ona zarar verdiğini sezer. Yalnız kaldıklarında Atlas, Lily’ye Ryle’ı terk etmesini söyler. Reddettiğinde annesine benzediğini söylüyor. Ryle onları bir arada görür ve şefin Lily’nin geçmişinden gelen çocuk Atlas olduğunu öğrenir. Darbeler gelir ve Atlas, Ryle’ı restoranından atar. Lily, Ryle’a kendisi ile Atlas arasında hiçbir şey olmadığı konusunda güvence verir. Bir barış döneminin tadını çıkarırlar ve Vegas’ta evlenmeye karar verirler. Ancak Ryle’ın kıskançlığı artmaya devam ediyor. Ryle, Atlas’ın Lily’ye telefon numarasını verdiğini öğrendiğinde kıskançlık krizine girer ve Lily’yi merdivenlerden aşağı iter. Ağır yaralandı. Allysa olanları öğrendiğinde Ryle’ın Lily’ye geçmişini anlatması konusunda ısrar eder. Tanıştıkları gece kaybettiği genç hasta gibi, Ryle’ın onu kazara vurması nedeniyle kardeşinin de kurşun yarasından öldüğünü itiraf ediyor. Bunu öfkesinin kaynağı olarak işaretliyor. Lily onu affeder ve yeniden birlikte olmaya çalışırlar.

Allysa ve Marshall’ın bir bebekleri olur ve ona Ryle’ın adını verirler. Rylee’nin doğduğu gece Lily eve geldiğinde Ryle’ı tuhaf bir ruh halinde bulur. Gazetede Atlas’ın kendisi için özel olan bir kadından bahsettiği ve restoranının (Bib’s) adının “Boston’da Daha İyi” anlamına geldiğini söylediği bir makaleyi okutuyor. Ryle’ın elinde mıknatıs var ve Lily’nin tüm gençlik günlüklerini okumuş. Lily’ye tecavüz etmeye çalışır ve ona o kadar sert kafa atar ki Lily bayılır. Atlas’ı gelip onu alması için arar ve Atlas onu hastaneye götürür ve burada hamile olduğunu keşfeder. Atlas’a olan duyguları ve Ryle’a olan öfke, sevgi ve incinme gibi çelişkili hisleri yüzünden kafası karışmış halde, hayatı için ne istediğini anlamaya zaman ayırıyor. Yavaş yavaş Ryle’ın platonik bir şekilde hayatına geri dönmesine izin veriyor ve ona bebekten bahsediyor, ancak ondan ne istediğinden emin değil.

Bebek doğduğunda Lily ve Ryle, ona Ryle’ın erkek kardeşinin adını taşıyan Emerson adını verir. Lily boşanmak istediğini çünkü kızının kendisinin ve annesinin yaptıklarına katlanmasını asla istemeyeceğini söylüyor. Ryle da bu konuda kalbi kırılmış olsa da aynı fikirde. Emerson’un velayetini paylaşıyorlar. Lily bir gün Atlas’la karşılaşır. Artık hayatının Lily için yeterince iyi olduğunu, bu yüzden eğer Lily yeniden aşık olmaya hazırsa onun yanında olacağını söylüyor. Hazır olduğunu söylüyor ve kucaklaşıyorlar. Yüzmeyi bırakabileceğini söylüyor.

Bizimle Başladı Bizimle Bitti Karakter Analizi

Lily Bloom

23 yaşında bir çiçek tasarımcısı ve istismarcı bir çocukluktan kurtulan. Lily, babası gibi istismarcı bir adam olan Ryle’a aşık olduktan sonra roman boyunca kendine sadık kalmakta zorlanır. Lily annesine dönüşmekten korksa da Ryle’ı da seviyor, dolayısıyla kendisini bu ilişkiden kurtarmak acı verici ve kafa karıştırıcı. Ayrıca Lily’nin mücadelesini anlayan ve onun özgür kalmasına ve istismar döngüsünü kırmasına yardım etmek isteyen eski aşkı koruyucu Atlas ile yeniden bir araya gelir.

Atlas Corrigan

Ünlü bir şef ve Lily’nin ilk aşkı. Atlas, gençliğinde evsizdi ve kötü muamele gördüğü evinden atıldıktan sonra Lily’nin yakınındaki terk edilmiş evde yaşıyordu. Atlas, Lily için yeterince iyi olduğunu hissedene kadar hayatını iyileştirmek için yıllarını harcıyor. Koruyucu, sakin ve sevgi dolu Atlas, tutkulu ama şiddetli Ryle’a karşı bir karşı duruş sunuyor.

Ryle Kincaid

Eğitim alan bir beyin cerrahı ve Lily’nin istismarcı aşkı. Ryle roman boyunca öfkesini kontrol etmekte zorlanır ve uyguladığı şiddet nedeniyle Lily’yi kaybeder. Ryle, altı yaşındayken kazara yedi yaşındaki erkek kardeşini vurup öldürdü ve bunun öfkesinin kaynağı olduğunu öne sürüyor. Kızı doğduktan sonra Ryle, Lily’nin kendisinden daha iyisini hak ettiğini fark ederek onu bırakır.

Allysa

Lily’nin en iyi arkadaşı ve Ryle’ın kız kardeşi. Allysa cesaret verici, saçmalıktan uzak ve açık sözlü. Kardeşinin hatalarının farkına varır ve Lily’nin Ryle ile ilişkisi kötüleşirken Lily’nin yanında kalır. O, Lily’nin sadık destekçisidir. Bağımsız olarak zengin, çiçekçide eğlenmek için çalışıyor.

Jenny Bloom

Lily’nin annesi ve kocasının ömür boyu uyguladığı istismardan sağ kurtulan biri. Lily gençken Jenny, kocasının davranışları için birçok bahane uydurdu. Ancak Lily büyüyüp kendisi de istismarcı bir ilişkiye girdiğinde Jenny, Lily’ye daha fazlasını hak ettiğini söyler. Jenny, kızına destek oluyor ve onu seviyor ve sonunda kocası öldükten sonra yeni bir ilişki buluyor.

Andrew Bloom

Lily’nin istismarcı babası ve Plethora, Maine’in belediye başkanı. Andrew sadece Lily ve Jenny’yi terörize etmekle kalmıyor, Atlas’ı Lily’nin yatağında bulduğunda Atlas’ı fena halde dövüyor. Şiddet yanlısı, bencil ve kendini yücelten Andrew, kasabadaki iktidar konumunu şiddet gösterileriyle ve ailesini taciz ettiğini gizleyerek besliyor. O öldüğünde Lily’nin aklına cenazesinde onun hakkında söylenecek tek bir güzel söz gelmez.

Ellen DeGeneres

TV yıldızı, komedyen ve Kayıp Balık Nemo’daki Dory’nin sesi. Lily, gençlik günlüğünü Ellen’a gönderiyor çünkü şovunun büyük bir hayranı. Dory’nin Kayıp Balık Nemo’da söylediği bir söze atıfta bulunarak, birbirlerine zor zamanlarda yüzmeye devam etmelerini söylerken Ellen’ın çalışması Atlas ve Lily’nin ilişkisinde bir tema haline geliyor.

Marshall

Allysa’nın kocası ve evden çalışan bir milyoner. Marshall dengelidir ve sakin kalma eğilimindedir. Allysa’yı ve futbolu seviyor.

Emerson (Ryle ve Allysa’nın erkek kardeşi)

Ryle ve Allysa’nın, Emerson yedi yaşındayken Ryle’ın yanlışlıkla kurşunla öldürdüğü erkek kardeşi.

Lucy

Lily’nin erkek arkadaşıyla birlikte yaşamak için taşınan oda arkadaşı. Lucy sonunda Lily’nin çiçekçisinde çalışmaya başlar.

Devin

Lily’nin eski iş arkadaşı. Eşcinsel Devin, Ryle’ı kıskandırmak için Lily’nin randevusu gibi davranır.

Katie

Lily’nin lisedeki sınıf arkadaşı. Katie, Atlas’la olan ilişkisi nedeniyle sık sık Lily’ye zorbalık yapıyor.

Brad

Atlas’ın Lily ile poker oynayan komik iş arkadaşı.

Darin

Atlas’ın işten Lily ile poker oynayan nazik arkadaşı.

Jimmy

Atlas’ın işten Lily ile poker oynayan kibirli arkadaşı.

Rylee

Allysa ve Marshall’ın kızı. Rylee, adını Ryle’dan almıştır.

Emerson (Lily’nin kızı)

Lily ve Ryle’ın kızı. Emerson, Ryle ve Allysa’nın ölen erkek kardeşinin adını almıştır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Hukuk Bürosu mide ameliyatı Transplante Capilar Turquia Transplante Capilar dentco clinicpark www.okeyoyna.com www.bodyloveinc.com Deneme bonusu veren siteler deneme bonusu bonus veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler bonusportali.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler