Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözünden ne anlıyorsunuz.

Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” sözünden ne anlıyorsunuz.

Atatürk’ün “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.” (www.atam.gov.tr) sözünden ne anlıyorsunuz. Bu söz ile ilgili görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir ne demektir?, Atatürk’ün Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir sözünü açıklayınız.

Cevap: Sanat, duygu ve düşüncelerin çeşitli yollarla ortaya çıkarılmasıdır. Sanata önem veren milletler gelişmiştirler. Sanat ve sanatçılara verilen değer ülkelerin gelişmişliğinin de göstergesidir. Sanat bir milletin medeniyet yolunda ortaya koyduğu güzelliklerdir. Bu nedenle Atatürk sanatçıları desteklemiştir. Mustafa Kemal Atatürk ömrünün her anında sanata ve sanatçıya büyük önem vermiştir. Musuki Muallim Mektebi, İstanbul Belediye Konservatuvarı, Ankara’da Askeri Müzik Okulu gibi kurumlar Atatürk’ün sanat alanındaki çalışmalarına örnektir.

Nev Yayınları 8. Sınıf İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 130 Cevabı, 8. Sınıf Nev Yayınları İnkılap Tarihi Sayfa 130 Cevabı, 8. Sınıf Nev Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 130 Cevabı, 8. Sınıf Nev Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Ders Kitabı Sayfa 130 Cevabı

Paylaşmak güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir