Aşağıdaki fotoğrafları inceleyiniz. Fotoğraflarda görülen meslekler için gerekli bilgi, beceri ve yetenekler neler olabilir?

Aşağıdaki fotoğrafları inceleyiniz. Fotoğraflarda görülen meslekler için gerekli bilgi, beceri ve yetenekler neler olabilir? Bu meslekler için hangi eğitimlerden geçmek gerekir? Bu soruların cevaplarını fotoğrafların yanlarında bırakılan boşluklara yazınız.

Birinci resim (Futbolcu): Sporcu olacak kişinin bedeninin bu işe uygun, dayanıklı olması gerekir. Genç yaşlardan itibaren sporla ilgilenmek, spor yapmak gerekir. Spor kulüplerinde eğitim almak gerekir.

İkinci resim (Ressam); ilgi ve yeteneklerin ressamlığa uygun olması gerekir. Görsel zekanın gelişmiş olması gerekir. Güzel sanatlarla ilgili okullarda eğitim almak gerekir.

Üçüncü resim (Polis): ilgi ve yeteneklerin polislik mesleğine uygun olması gerekir. Polis Meslek Yüksek okulları, Polis Akademileri bu meslek için eğitim verilen okullardır.

Dördüncü resim (Doktor): ilgi, istek ve yeteneklerin sağlıkla ilgili olması gerekir. Tıp fakülteleri doktorluk eğitiminin verildiği okullardır.

Paylaşmak güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir