Yağmur Damlasının Hikayesi

Yağmur Damlasının Hikayesi

yağmur hikayesi

Sabırsız Yağmur Damlası

Yağmur damlası kocaman kara bulutun içinde yaşıyormuş. Güçlü rüzgarlar estikçe bulutla beraber diğer yağmur damlaları ile birlikte dünyanın her yerini dolaşıyormuş. Yağmur damlası toprağı çok merak ediyor, onunla buluşmak istiyormuş. Bir gün kara bulut diğer kara bulutlarla buluşmuş bir ormanın üstünde. Yağmur damlası çok heyecanlanmış. Artık yer yüzüne gitme vakti geldiğini anlamış. Kara bulut titremiş sallanmış ve yağmur damlaları yavaş yavaş dökülmeye başlamış yeryüzüne doğru. Yağmur damlası sırasının gelmesini beklerken kara bulut yanındaki buluta  çarpmış. İşte o anda şimşekler çakmaya başlamış.

Yağmur damlası yavaş yavaş buluttan ayrılmaya başladığını hissetmiş. Önce masmavi  gökyüzünü kaplayan yağmur damlalarını görmüş. Ardından havada süzülmeye başlamış. “Yaşasın sonunda toprağı görebileceğim” demiş. En sonunda yer yüzüne o kadar yaklaşmış ki önce bir yaprağın üstüne düşmüş. ” Olamaz! Şimdi ne yapacağım? Toprağa gitmek istiyorum ben demiş.” Sabırsız yağmur damlası diğer yağmur damlalarının çıkardığı sesi dinlerken güçlü bir rüzgar daha esmiş. Güneş saklandığı yerden çıkmaya başlamış. Yağmur damlası  ilk defa gök kuşağını görmüş. Rüzgarda sallanan yaprağın üstünden kayarak sonunda toprakla buluşmuş. Toprak yağmur damlasını yavaş yavaş içine çekmiş. Yağmur damlası artık yer altındaki sularla birleşmiş. Toprağın altındaki sularla dolaşırken bir gün buharlaşıp yeniden kara buluta ulaşacağı günü beklemeye başlamış.

Yazan: Mustafa Hayırlı

Bu yazıda güzel çocuk hikayesi, güzel bir çocuk hikayesi, çocuk hikayesi, farklı çocuk hikayesi, yeni çocuk hikayesi, anlamlı bir çocuk hikayesi, çocuk hikayesi kısa, kısa anlamlı çocuk hikayesi, güzel çocuk hikayesi indir bulunmaktadır.

Paylaşmak güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir