Rönesans ve Aydınlanma Çağı konularında isimleri geçen kişilerden birinin hayatını araştırınız. Bu kişiyle ilgili edindiğiniz bilgilerden yararlanarak şemayı doldurunuz.

Rönesans ve Aydınlanma Çağı konularında isimleri geçen kişilerden birinin hayatını araştırınız. Bu kişiyle ilgili edindiğiniz bilgilerden yararlanarak şemayı doldurunuz.

Adı : Leonardo da Vinci (Leonardo di ser Piero da Vinci)

Ülkesi : İtalya

Doğum ve ölüm tarihleri : Doğum; 15 Nisan 1452, Ölüm; 2 Mayıs 1519.

Çalışma yaptığı alan ya da alanlar : Astronomi, mimar, resim, mekanik, jeolog, savaş aletleri, haritacılık

Eserleri: En tanınmış eserleri Mona Lisa Tablosu, Son Akşam Yemeği, ve Vitruvius Adamı’dır.

Bilim, sanat ya da düşünce hayatına katkısı

Resim sanatında yeni bir akım başlatmıştır. Teknolojik birçok alet icat etmiştir. Köprüler, silahlar ve heykeller yapmıştır. Önemli mimari eserler yapmış, anatomik çizimleri ile tıp alanında bir çok yeniliği sağlamıştır. Pek çok öğrenci yetiştirmiştir.

Çocuğun anlattıklarından hareketle o dönemde İngiltere’de günümüzde geçerli olan hangi çocuk haklarının ihlal edildiği söylenebilir?

Cevap: Çocuk ve üç küçük kardeşi haftanın her günü, günde 12 ila 15 saat çalışmak zorunda kalmışlar. Çocuklar ağır şartlarda ve uzun süre çalışmışlar. Eğitim, oyun, dinlenme gibi bazı haklarını kullanamamışlardır.

7. sınıf sosyal bilgiler ekoyay yayınları ders kitabı sayfa 68 cevabı, sosyal bilgiler 7. sınıf ekoyay yayınları ders kitabı cevapları sayfa 68, sosyal bilgiler 7. sınıf ekoyay yayınları ders kitabı cevapları 68. sayfa

Paylaşmak güzeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mıknatıs

almanca alfabesi

Tüyap Çiçekçi 

seo 

içerik

web site 

iktisat