Düşünüyorum O Halde Varım Ne Demektir?

Düşünüyorum O Halde Varım Ne Demektir?

Düşünüyorum O Halde Varım Bu Sözden Ne Anlıyorsunuz? Düşünüyorum O Halde Varım Sözünün Anlamını Demokrasi Ve İnsan Hakları Açısından Değerlendiriniz.

Düşünüyorum O Halde Varım. (Rene Descartes)

İnsanın özellikleri diğer yaratılanlardan çok farklıdır. İnsan düşünen, sorgulayan, akıl sahibi bir varlıktır. İnsanın düşünmesi ve akıl sahibi olması çok önemli bir özelliktir. İnsan düşünebildiği ve sorgulayabildiği oranda vardır ve aktiftir. İnsan düşünür, doğruyu, yanlışı ayırır. İnsan hayata etki edebildiği oranda vardır.

Demokrasi ve insan hakları açısından insanın düşünebilmesi önemlidir. İnsan haksızlığa karşı çıkar. Hak ve özgürlükler ister. Eşitlik ve adalet ister. Güvenlik ve huzur ister. Tüm bu istekler demokrasi ve insan haklarının gelişmesini sağlamıştır. İnsan bu istekleri düşünebildiği için talep eder. Birlikte toplum halinde yaşayan insanların huzur ve güven içinde yaşaması ve gelişmesinin devamı düşünebilmelerine bağlıdır.

Düşünüyorum O Halde Varım Ne demek, düşünüyorum o halde varım anlamı, descartes düşünüyorum o halde varım anlamı, descartes düşünüyorum o halde varım ne demek, düşünüyorum o halde varım anlamı açıklaması

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir