Damlaya damlaya göl olur atasözünün anlamı

Damlaya damlaya göl olur atasözünün anlamı

Damlaya damlaya göl olur atasözünün anlamı, Damlaya damlaya göl olur atasözünün anlamı açıklayınız, Damlaya damlaya göl olur atasözünün anlamı uzun, Damlaya damlaya göl olur atasözünün anlamı Damlaya damlaya göl olur atasözünün anlamı nedir ödev

Küçük birikimler arttırıldıkça büyük bir sonuca ulaşılır. Bu sebeple küçük birikimler önemsenmelidir. İnsanların kullandıkları ve harcadıkları her türlü eşya, malzeme, su, elektrik, para vb şeylerin israfı önlenirse çok önemli bir oranda tasarruf sağlanabilir. Tasarruf etmeye, israf etmemekle başlanabilir. İnsanlar tükettiklerini israf edince, ihtiyacından fazlasını isterler. İsraf etmeden, küçük tasarruflarla büyük birikimler yapmak mümkündür. Kişiler ve kurumlar her türlü israftan kaçınırsa kişilerin ve devletin ekonomilerinde önemli değişiklikler olacaktır. Refah seviyesi yüksek, zengin bir ülke olmak için tasarruf yapmalı, israftan kaçınmalıyız.

Damlaya Damlaya Göl Olur Anlamı

Damlaların bir yerde birikmesi, ufak bir göle dönüşür. Öyleyse bir damlanın sıfır gibi görünmesi insanı yanılgıya itebilir. Çünkü, binlerce veya milyonlarca damla bir araya gelince etkili bir büyüklük ortaya çıkarır. İşte buna da damlaya damlaya göl olur denir.

 

You Might Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir