Alacakaranlık Yeni Ay Kitap Özeti

Alacakaranlık Yeni Ay Kitap Özeti

Kitap Bella Swan’ın rüya görmesi ile açılıyor. Rüyasında yaşlı bir kadın olduğunu görmektedir ancak Edward Cullen hâlâ gençtir. On sekizinci yaş gününde uyanır. Şu anda Edward’dan bir yaş büyük olmasına rağmen Edward aslında 117 yaşındadır. Cullen’ların Bella için bir doğum günü partisi vardır ama Bella ambalaj kağıdı üzerinde parmağını kestiğinde Jasper, onun kanının kokusundan çılgına dönerek ona saldırır. Edward, Jasper’ı Bella’dan uzaklaştırır ve Carlisle ona dikiş atar.

Edward Bella’ya kendisinin ve ailesinin gideceğini ve onlarla gelemeyeceğini söyler. Bella onlarla gitme konusunda o kadar kararlıdır ki Edward ona artık onu istemediğini söyler. Bella’ya pervasız ya da aptalca bir şey yapmayacağına söz verdirir ve karşılığında Bella’nın hayatının bir parçası olmamış gibi görüneceğine söz verir. Edward ayrılır ve Bella onu ormana doğru takip etmeye çalışır ancak Sam Uley onu bulana kadar kaybolur.

Edward’ın ayrılışıyla kırılan Bella, Charlie ona cansız davranmayı bırakmazsa onu Florida’daki annesine geri göndereceğini söyleyene kadar dört ay boyunca bir belirsizliğe sürüklenir. Bella, sosyal görünmeye çalışmak için arkadaşı Jessica ile sinemaya gider. Filmden sonra Bella, ona bir yıl önce neredeyse toplu tecavüze uğradığı ancak Edward tarafından kurtarıldığı zamanı hatırlatan bir grup adam görür. Bella adamlara yaklaşmaya başlar ve Edward’ın onu daha fazla yaklaşmaması konusunda uyaran sesini duyar. Birkaç dakika sonra Bella ve Jessica ayrılırlar ancak Jessica, Bella’nın adamlara yaklaşması nedeniyle üzülür ve kafası karışır.

Dikkatsiz davranarak Edward’a verdiği sözü tutmamak isteyen Bella, tamir edilmesi gereken iki motosiklet alır ve onları yardım için eski arkadaşı Jacob Black’e getirir . Bella’nın istemediği şey karşılığında onları düzeltmeyi kabul eder. Bella, Jacob’ın evindeyken arkadaşları Quil ve Embry uğrar. Bella’yla tanıştıklarında onunla Jacob arasında bir aşkın filizlendiğinden şüphelenirler. Daha sonra Bella, Jacob’ın evini terk ettiğinde artık uyuşmuş hissetmez. İkisi birlikte giderek daha fazla zaman geçiriyor ve bu da Bella’yı canlandırıyor gibi görünüyor, ancak Bella hâlâ Edward’ı özlüyor ve Jacob’un yanında olmadığı zamanlarda onu düşünüyor. Bir süre sonra Bella arkadaşlarıyla birlikte okulun yemekhanesindedir ve Edward gittiğinden beri ilk kez çevresinde olup biten konuşmaları dinlemektedir. Arkadaşının birkaç gün önce kocaman bir ayı gördüğüne dair iddiasını destekleyerek bir sohbete katkıda bulunarak arkadaşlarını şok ediyor.

Bella, filmden sonra olduğu gibi Edward’ın sesini duymayı umarak Cullen’ların evine gider. Mülkün büyümüş ve kullanılmamış olması Bella’nın acısını yoğunlaştırıyor. Onun sesini duymuyor.

Jacob bisikletleri bitiriyor, o ve Bella bisiklet sürebilecekleri tenha bir noktaya gidiyorlar. Yolda Bella ve Jacob uçurumdan atlayan insanları görür. Uçurum dalışının umursamazlık olduğunu anlayan Bella, Jacob’tan kendisine biraz zaman ayırmasını ister. Jacob bunu kabul eder ve ona, atlarken gördükleri insanların, Bella’yı ormanda bulan Sam Uley liderliğindeki bir barışı koruma çetesinin parçası olduğunu söyler. Embry kısa süre önce çeteye katıldı ve Jacob ile konuşmayı bıraktı, bu yüzden Jacob gruptan şüpheleniyor. Jacob, Bella’ya motosiklete binmeyi öğretir ama Edward’ın sesi Bella’ya bu kadar tehlikeli bir şey yapmamasını söyler. Bella bisiklete biniyor ve halüsinasyonu nasıl tetikleyeceğini bulduğu için heyecanlanıyor. Kaza yapıyor ve kafasını vuruyor ve onu hastaneye gönderiyor. Jacob, bisikletlere bir süre ara vermelerini, böylece önümüzdeki birkaç haftayı ormanda yürüyüş yaparak geçirmelerini öneriyor. Bella bunu Jacob’a söylemese de Edward’ın güneş ışığında parıldadığını gösterdiği küçük çayırı arıyor.

Birkaç hafta sonra Bella, bir grup arkadaşını Port Angeles’ta bir film izlemeye gitmeye çalışır, ancak yalnızca Jacob ve Mike Newton gidebilir. Her iki oğlanın da Bella’ya aşık olması tüm filmi çok garip ve rahatsız edici hale getiriyor, ta ki Mike mide gribi nedeniyle kusmaya başlayana kadar. Üçü filmden erken ayrılır. Jacob Bella’yı bıraktığında ona kendini iyi hissetmediğini söyler. Ertesi sabah Bella, Mike’la aynı mide gribiyle uyanır. Jacob gribe yakalanmaz ama birkaç gün hastalanır ve babası Billy, Bella’nın onu ziyaret etmesine izin vermez.

Bir hafta sonra Bella Siyahları arar ve Billy ona Jake’in daha iyi olduğunu ve arkadaşlarıyla dışarıda olduğunu söyler. Jacob’un onu aramamasına üzülen Bella tek başına yürüyüşe çıkar. Aradığı çayırı bulur ama umduğu gibi bir halüsinasyon yaratmaz. Oradayken Laurent’i James’in meclisindeki vampirlerden biri olan Bella’yı öldürmek istediğini çünkü Edward’ın James’i öldürdüğünü söyler görür. Laurent, Bella’ya James’in arkadaşı Victoria’nın : bir eşin arkadaşı. Laurent susadı, bu yüzden onun yerine Bella’yı öldürecek. Bella, Edward’ın onu yaklaşan tehlike konusunda uyaran sesini duyar. Çok geçmeden beş dev kurttan oluşan bir grup Laurent’ı kovalar. Bella, bu kurtların Angela’nın gördüğü ve Forks’ta insanları öldüren “ayı” olduğunu fark eder. Bella ormandan çıkış yolunu bulana kadar etrafta dolaşır. Bir hafta sonra Bella, Jacob’ın Sam Uley’in çetesine katıldığı için aramadığını fark eder. Jacob’la yüzleşmek için La Push’a gider ve burada endişelerini doğrulayan Quil’i görür. Jacob görünene kadar garaj yolunda bekler. Saçları kısa kesilmiş ve onu son gördüğü zamana göre daha büyük, daha kaslı. Onu açmaya çalışıyor ama o yalnızca Cullen’ları suçluyor.

Daha sonra Bella gece yarısı uyanır ve Jacob’u penceresinin önünde içeri girmeye çalışırken bulur. Jacob ona onunla ilk tanıştığı andan itibaren Quileute efsanelerini hatırlamaya çalışmasını söyler çünkü bunlar onun hakkındaki tüm sorularına cevap olacaktır.

Bella rüyasında Jacob’un ormanda gördüğü beş kurttan biri olan kırmızı kurda dönüştüğünü görür. Uyandığında Jacob’un bir kurt adam olduğunu anlar: vampirlerin düşmanı. Bella, La Push’a gidip Jacob’la konuşmak için yataktan kalkar, ancak insanları öldürdükleri için kurtları avlamaya giden Charlie ile karşılaşır. Bella, en yakın arkadaşı Jacob’ı uyarmakla Charlie’nin katil Jacob’ı cezalandırmasına izin vermek arasında kalır.

Jake’i görmeye gider ve onu insanları öldürmekle suçlar, ancak Jake kurt adamlarına insanları vampirlerden korumalarını söyler. Kurtlar Laurent’i ormanda gördüğü gün öldürdü. Bella bunu duyunca rahatlar ama sonra hâlâ insanları öldüren vampirin Bella’nın peşine düşen Victoria olduğunu anlar. Jacob, Bella’nın bildiği bilgiyi onlara anlatabilmesi için diğer kurt adamlarla bir toplantı düzenler. Paul, Jacob’ın Bella’yı işin içine sokmasına o kadar üzülür ki Paul bir kurt adama dönüşür ve Bella’ya saldırmaya hazırlanır, ancak Jacob onunla savaşmak için bir kurda dönüşür.

Jared ve Embry, Bella’yı Sam’in nişanlısı Emily’nin evine getirir. Sam, Jacob ve Paul onlara katıldığında kurtlar Victoria’dan ve onun bir sonraki saldırısını nereye yapacağından bahseder. Bella’yı mümkün olduğu kadar La Push’ta tutmayı kabul ederler.

Yaklaşık bir hafta sonra Jacob, Bella’yı uçurumdan atlamaya götüreceğine söz verir, ancak Victoria yeniden ortaya çıktığından o da iptal eder. Bella yine de Edward’ın sesini duymak için uçurumdan atlamaya karar verir. Hava fırtınalı olmasına rağmen Bella uçurumdan atlar, ancak kıyıya yüzecek kadar güçlü değildir. Boğulmaya başlar ama mutluluğun üstesinden gelir. Öldüğünde Edward’ın yüzünü görür. Jacob onu kurtarır. Billy ve Charlie’nin arkadaşlarından Harry Clearwater’ın kalp krizi geçirdiğini ve hastanede olduğunu söyler. Sahilden ayrılırken Bella suyun üzerinde bir alev görür ve daha sonra bunun Victoria olduğunu anlar. Jacob Bella’yı evine geri götürür. Onlar uykuya daldılar. Bella uyandığında Jacob’la evli olup olamayacağını merak eder. Büyümesi ve halüsinasyonları kovalamayı bırakması gerektiğini fark eder. Billy geri gelir ve onlara Harry’nin öldüğünü söyler. Bella eve gider ve Alice Cullen’ın onu beklemesi Jacob’ı üzer. Geleceği görebilen Alice, Bella’nın uçurumdan atladığını görmüş ve intihar edeceğini düşünmüştür. Alice birkaç gün Bella ve Charlie’nin yanında kalır. Jacob, kurt adamların sözcüsü olarak durur ve Cullen’ların geri kalanının Forks’a geri dönüp dönmeyeceğini sorar. Bella ona hayır diyor. Toplantı çok gergin olduğundan Bella, arkadaşı olarak Jacob’u kaybettiği için üzülür ve ağlamaya başlar. Jacob ona sarılıyor ve her zaman yanında olacağını söylüyor. Telefon çaldığında Jacob cevap verir ve arayan kişiye Charlie’nin “cenazede” olduğunu söyler. Jacob’dan kaçan Alice ortaya çıkar ve Bella’ya Edward’ın Bella’nın “öldüğünü” öğrendiğini ve intihar etmek için Volturi’ye gideceğini söyler.

Alice ve Bella, Edward’ın kendini öldürmesini engellemek için İtalya’ya uçarlar. Volterra’ya vardıklarında Bella inanılmaz derecede kalabalık sokaklarda koşuyor, öğleden önce Edward’a ulaşmaya çalışıyor; bu da Edward’ın güneşe adım atmayı planladığı, ışıltılı vampir cildini büyük bir insan grubuna göstermeyi planladığı zaman. Volturi’yi onu öldürmeye zorlayın. Ona ulaşır ama cennette olduğuna inandığı için kafası karışır. Bella, Edward’ı ikisinin de hala hayatta olduğuna ikna ettiğinde kaçmaya çalışırlar, ancak Volturi onları baş Volturi ile konuşmak için bir binaya girmeye zorlar: Aro, Caius ve Marcus.

Aro, Bella’dan ve onun Edward’a olan güçlü bağlılığından büyülenmiştir. Birinin eline geçen her düşünceyi sadece tenine dokunarak okumak olan özel gücünü Bella üzerinde kullanmaya çalışır, ancak işe yaramaz. Daha sonra gardiyanın bir üyesi olan Jane’den gücünü Bella üzerinde kullanmasını ister, bu da insanlara bakarak işkence yapar ve bu da başarısız olur. Bella’yı bir gün vampire dönüştürmeleri şartıyla Edward, Bella ve Alice’in yaşamasına izin vermeyi kabul eder. Üçü aynı fikirde ve ayrılıyor.

Eve döndüğünde Charlie öfkelidir. Başlangıçta Bella’nın Edward’ı bir daha görmesini yasaklasa da, sonunda pes ederek belli saatlerde onu görmesine izin verir. Edward her zaman mesai saatleri dışında Bella’nın odasına gizlice girer. Edward Bella’ya onu sevdiğini ve onu bir daha asla terk etmeyeceğini söyler.

Edward, Bella’yı asla vampire dönüştürmeyi reddeder, bu yüzden Bella Cullen’ların evine giderek onlardan kendisinin vampir olup olmayacağı konusunda oy vermelerini ister. Edward ve Rosalie dışında herkes evet oyu verdi. Edward bunu yapmayı reddederse Carlisle mezun olduktan sonra Bella’yı değiştirmeyi kabul eder. Edward daha sonra Bella’yı önce onunla evlenmeye ikna etmeye çalışır ve eğer isterse onu kendisinin değiştireceğine söz verir.

Bir gün Bella ve Edward, Bella’nın sokağa çıkma yasağı sırasında Bella’nın evine dönüyorlar ve Bella’nın motosikleti kapının önünde duruyor. Bella ön bahçesinde Jacob’la tanışır ve Jacob, Bella’nın artık Edward’ı görememesi için ceza almasını ister. Charlie’nin motosiklet sahibi olduğu ve motosiklet kullandığı için Bella’ya çok kızgın olduğu açıktır, ancak Edward artık hayatına geri döndüğü için Bella her şeyin üstesinden gelebileceğinden emin olarak eve girer.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbul Hukuk Bürosu mide ameliyatı Transplante Capilar Turquia Transplante Capilar dentco clinicpark www.okeyoyna.com www.bodyloveinc.com Deneme bonusu veren siteler deneme bonusu bonus veren siteler deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler bonusportali.com deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler