5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Değerlendirilmesi

5. SINIF SOSYAL BİLGİLER DERS KİTABI DEĞERLENDİRMESİ

1. ÜNİTE: HAKLARIMI ÖĞRENİYORUM

İçerik olarak yeterli, öğrenme öğretme durumları uygun. Teknik tasarım ve dil yönünden öğrencilerin seviyesine uygundur. Bu ünitede kitap görsel ve multimedya destekli programlarla zenginleştirilmelidir.

2. ÜNİTE: ADIM ADIM TÜRKİYE

İçerik olarak yeterli, öğrenme öğretme durumları uygun. Teknik tasarım yönünden öğrencilerin seviyesine uygundur. Ancak ‘Uygarlık Yolunda Atılan Adımlar’ ve ‘Atatürk İlkeleri’ konuları biraz sadeleştirilmelidir.

3. ÜNİTE: BÖLGEMİZİ TANIYALIM

‘İklimin İnsan Faaliyetlerine Etkisi’ ve ‘Yurdumuzda Görülen İklimler’ konuları içerik ve görsel olarak desteklenmelidir. Teknik tasarım yönünden öğrencilerin seviyesine uygundur.

4. ÜNİTE: ÜRETTİKLERİMİZ

İçerik ve görsel olarak yeterli, öğrenme öğretme durumlarına uygun. Teknik tasarım, dil ve anlatım yönünden öğrencilerin seviyesine uygundur.

5. ÜNİTE: GERÇEKLEŞEN DÜŞLER

Genel olarak İçerik ve görsel yönden yeterli, öğrenme öğretme durumlarına uygun. Teknik tasarım ve dil yönünden öğrencilerin seviyesine uygundur. ‘Teknoloji Her Zaman Faydalı Mı?’ konusu içerik olarak zenginleştirilmelidir.

6. ÜNİTE: TOPLUM İÇİN ÇALIŞANLAR

Genel olarak İçerik ve görsel yönden yeterli, öğrenme öğretme durumlarına uygun. Teknik tasarım ve dil yönünden öğrencilerin seviyesine uygundur.

7. ÜNİTE: BİR ÜLKE BİR BAYRAK

İçerik ve görsel yönden yeterli, öğrenme öğretme durumlarına uygun. Teknik tasarım ve dil yönünden öğrencilerin seviyesine uygundur. ‘Merkezi Yönetim’, ‘İl Yönetimi’ , ‘Nasıl Yönetiliyoruz’ konuları biraz sadeleştirilmelidir.

Paylaşmak güzeldir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir