Mutluluk Kumbarası Nedir?

Sorular ve CevaplarMutluluk Kumbarası Nedir?
admin Staff asked 2 hafta ago

Bir kumbara size neler sunar? Kumbara içerisinde daima para mı biriktirdiniz? Mutluluk biriktirmeye ne dersiniz? Sizinle mutluluk kumbarasının ne olduğu konusunu işleyelim.

Mutluluk kumbarası nedir?

Japonya, çok uzun çalışma süreleri ile gündeme gelir. Japonya’da uzun süre çalışmayan insanlara kötü gözle bakılmaktadır. Hatta çalışmayan insanlar toplumdan soyutlanmaya başlanmaktadır. Boş gezenin kalfası dediğimiz biçimde insanlar orada hiç sevilmemektedir. Belki de bu nedenle insanlar sürekli olarak çalışmayı gündeme getirmektedir. Ancak çok çalışan insanlar mutlu olmaya pek vakit bulamamaktadır. Mutluluk için çeşitli yollar denemektedir. Belki, mutluluk kumbarası da bu yöntemler biridir. Çünkü, bir kumbara içerisinde sizi mutlu eden olayları bir sene boyunca toplamak üzerine kurulu bir işleyişi vardır. Bir sene biterken sizi mutlu eden olayları tekrar okuduğunuzu hayal ettiniz mi?  Unuttuğunuz bütün anlar gözünüzün önünde canlanacak. Bununla birlikte bir ömür hatırlamanızı sağlayacak.

Mutluluk kumbarası ile ne yapılır?

Kumbara, yalnızca para biriktirmek için değildir. Zamanı da biriktirmemize yol açabilir. Keyifli zamanları da içerisine atabiliriz. Belki de çok mutsuz olduğumuz bir günde bunları çıkararak rahatlayabiliriz. Ara, Bul, oku ve hisset! Mutluluğu, bir ömür boyu hissedebilirsiniz.

Ara, bul, oku ve mutlu anlarını kumbaraya at!

mutluluk kumbarası nedir