Araştırmanız sonucunda edindiğiniz verilere dayanarak bu mesleğin gerektirdiği bilgi ve beceriler ile kendi ilgi alanlarınızı ve yeteneklerinizi karşılaştırınız.

Sorular ve CevaplarCategory: 7. sınıf sosyal bilgilerAraştırmanız sonucunda edindiğiniz verilere dayanarak bu mesleğin gerektirdiği bilgi ve beceriler ile kendi ilgi alanlarınızı ve yeteneklerinizi karşılaştırınız.
admin Staff asked 6 sene ago

İleride seçmeyi düşündüğünüz meslek ile ilgili bir araştırma yapınız. Araştırmanız sonucunda edindiğiniz verilere dayanarak bu mesleğin gerektirdiği bilgi ve beceriler ile kendi ilgi alanlarınızı ve yeteneklerinizi karşılaştırınız.

Cevap:

İleride doktorluk mesleğini seçmeyi düşünüyorum. Doktorluk akademik başarı gerektirir. Fen bilimleri konularına ilgili, okumayı seven, meslek yaşamı boyunca tıptaki yenilikleri izleyen, dikkatli, sabırlı olmayı gerektirir. Doktor olmak isteyen kişi olayları derinliğine araştırma merakı olan, insanlara karşı saygılı, onların duygularını anlayabilen kimseler olmaları gerekir. Benim bilgi ve becerilerim ile ilgilerim bu mesleğe uygundur.