Tapınak Şövalyeleri Nedir?, Tapınak Şövalyeleri Hakkında Bilgi

Tapınak Şövalyeleri Nedir?, Tapınak Şövalyeleri Hakkında Bilgi

Tapınak Şövalyeleri ve Masonluk, Tapınak Şövalyeleri kısaca, Tapınak Şövalyeleri Nedir?, Tapınak Şövalyeleri Hakkında Bilgi

Tapınak Şövalyeleri hakkında birbirinden farklı düşünceler bulunmaktadır. Tapınak Şövalyeleri, Haçlı Seferleri döneminde Hıristiyanlık uğruna savaşmaya ant içmiş bir Haçlı tarikatı olarak kurulmuştur. Başka bir düşünceye göre ise Kudüs’teki Hıristiyan hacıları korumak için kurulmuş bir örgüttür. Ancak zamanla yola çıktıkları hedeflerden sapmışlar ve kapitalist bir düzen haline gelerek kilise ile ters düşmüştür.

Tapınak Şövalyeleri tarikatı, Fransa Kralı ve Papa’nın ortak girişimiyle dağıtılmış ve şövalyeler tutuklanmıştır. Örgüt sapkın bir yapıya dönüştüğü için tamamen yasaklanmıştır.

 Tapınak Şövalyeleri tarikatı dağıtıldıktan sonra varlığını yer altında sürdürmüş, kilise ve diğer ilahi dinlere karşı şiddetli bir mücadeleye girişmiştir. Tapınak Şövalyeleri zaman içinde masonluk örgütüne dönüşmüştür. Birçok görüş bugün bu yapının ‘masonluk’ olarak devam ettiği kanaatindedir.

Paylaşmak güzeldir.

Yorumlarınızı Bekliyoruz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir